AIK 1:2 Napoli: Cavani bohaterem

aikvsnapoli.pngSSC Napoli wygrało mecz na miarę wyjścia z grupy. I chociaż skłąd był rezerwowy to spotkanie z AIK\'iem Azzurri wygrali. Głównie dzięki zdobywcom bramek: Blerim\'owi Dzemaili\'emu oraz Edinson\'owi Cavani\'emu.

W 19. minucie Napaoli wyszło na prowadzenie, Edinson Cavani podał do Blerim\'a Dzemaili\'ego, a Szwajcar umieścił piłkę w siatce. Wynik już był wystarczający, ponieważ PSV ostatecznie przegrało. Niestety już w 35. minucie gry AIK wyrównał. W pole karne dośrodkował pomocnik gospodarzy, Lundberg do Danielssona, który strzałem głową ustanowił wynik 1:1.

Kilka minuty po rozpocząciu drugiej połowy na bramkę mistrza Szwecji strzelał obrońca Błękitnych, Giandomenico Mesto, ale próba nie odniosła sukcesu. Na początku drugiego kwadransa drugiej połowy Rosati poradził sobie z uderzeniem Lundberga. Napoli mocno atakowało chcąc uzyskać wystarczający wynik na wyjście z grupy. Dzemaili i Cavani cały czas męczyli Turinę.

W między czasie na boisko weszło kilku zawodników z podstawowego składu Azzurri. Mowa tu o Gokhanie Inlerze, Christianu Zunidze oraz Marku Hamsiku. Od 85. minuty podskoczyło napięcie. Aronica dostał czerwoną kartkę i napoli musiało grać w dziesiątke. Jeszcze 5 minut później Behrami został ukarany żółtym kartonikiem. Sędzia doliczył 3. minuty. AIK chciał utrzymać remis i w ostatniej minucie jeden z zawodików gości sfaulował Edinsona Cavaniego w polu karnym, a sędzia podyktował jedenastkę, którą Urugwajczyk oczywiście wykorzystał.

W ten sposób Napoli ma już 9 punktów, a AIK oraz PSV tracą do neigo aż 5 oczek. Nie mają szans na wyjście z grupy

AIK Sztokholm - SSC Napoli 1:2 (1:1)
0:1 - Dzemaili 19\'
1:1 - Danielsson 35\'
1:2 - Cavani (k.) 90+3\'