Napoli 0:2 Inter; Azzurri odpadają z Pucharu

SSC Napoli pożegnało się z rozgrywkami Coppa Italia na poziomie ćwierćfinału. Pogromcą Azzurrich okazał sie Inter, który na Stadio San Paolo ograł Neapolitańczyków aż 2:0.

Pierwsza połowa nie była zbyt emocjonująca. Azzurri mięli optryczną przewagę, ale udało im się tylko raz na prawdę zagrozić bramce Handanovicia. Ivan Strinić podawał z końca boiska do Jose Callejon, lecz niestety strzał Hiszpana obronił bramkarz.

W drugiej połowie Błęktini atakowali, ale nie udało im się strzelił w końcu gola. Dość szczęśliwie za to wyszli na prowadzenie goście. Stefan Jovetić, będąc niepilnowanym, oddał strzał zza pola karnego. Niestety było to na tyle precyzyjne uderzenie, że Reina nawet nie ruszył się, aby je obronić.

Na domiar złego w 88. minucie, za symulowanie w polu karnym, Dries Mertens dostał drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić murawę. Doliczenie przez sędziego pięciu minut nic dobrego nie dało gospaodarzom. Ostateczne słowo należało do Nerrazzurrich. Adem Ljajić wpadł w pole karne Reiny i pokonał Hiszpana, ustanawiając wynik meczu na 2:0.