Primavera: Palermo 2:1 Napoli

W dzisiejszej konfrontacji w Palermo w ramach Ligi Primavery tamtejsza drużyna wygrała z Napoli 2:1. Bramki dla Palermo zdobyli Mauro Bollino oraz Davide Asta. Honorowego gola dla Azzurich zdobył Soma Novothny.

Mecz rozpoczął się po myśli Młodych Błękitnych. W 37 minucie bramkę dającą prowadzenie drużynie trenera Sauriniego zdobyła nasza węgierska nadzieja, Soma Novothny. Do przerwy utrzymał się taki wynik. Po przerwie Palermo wyszło na bosiko zmobilizowane i gotowe do nadrobienia strat z pierwszej połowy. W 79 minucie włoski supertalent Palermo, Mauro Bollino, znalazł się w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem Młodych Azzurich i pewnie wykorzystał swoją szansę. Pięc minut później, w 84 minucie, wynik meczu ustalił inny napastnik Rosanero Davide Asta.

Młodzi chłopcy trenera Sauriniego wyjechali z niedosytem z Palermo, ponieważ byli w stanie wygrać ten mecz i długo nic nie wskazywało na to, że nie uda im się wywieźć choćby punktu z terenu przeciwnika. Napoli mimo wszystko wciąż zachowuje pierwsze miejsce i trzy punkty przewagi nad Lazio. Następny mecz Młodzi Błękitni zagrają u siebie z ostatnią drużyną w tabeli, czternastą Teraną.