Napoli 1:0 Carpi; Azzurri liderem przed meczem na szczycie

W meczu 24. kolejki Serie A SSC Napoli pokonało FC Carpi 1:0 po golu Gonzalo Higuaina. W ten sposób utrzymali pierwszą lokatę przed meczem z drugim w lidze Juventusem.

Azzurri bardzo długo męczyli sie z zespołem gości. Neapolitańczycy mięli okazje, ale nie potrafili ich wykorzystać. W 3. i 14. minucie próbował Gonzalo Higuain, a w 29. i 37. Jose Callejon. Jednak za każdym razem bramkarz Carpi okazywał się lepszy.

W 56. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Raffaele Bianco. Lorenzo Insigne został sfaulowany przez Zaccardo, ale sędzia się pomylił i wręczył kartonik właśnie Bianco, przez co ten wyleciał z boiska.

Dopiero w 69. minucie Błękitni zdobyli gola. Fabio Daprela sfaulował Koulibaly\'ego w polu akrnym, za co sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki pdoszedl Higuain, który strzałem w boczną siatkę pokonał bramkarza.

Wynik nie ulegl już zmianie, a Napoli cieszyło się z utrzymania passy zwycięstw i pozycji lidera Serie A przez meczem z Juve.