Villarreal 1:0 Napoli; Trzeba odrabiać

SSC Napoli przegrało pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europejskiej na Stadio El Madrigal z Villarreal 1:0. Oznacza to, że na własnym stadionie Azzurri będą musięli odrabiać stratę jednego gola.

Już w szóstej minucie gospodarze mięli dogodną okazję, aby wyjść na prowadzenie. Pepe Reina pobiegł do boku pola karnego i wybił piłkę. Ta trafiła niestety to zawodnika Villarrealu, któy podał do Soldado. Hiszpan strzelił na własciwie pustą bramkę, ale na szczęście Reina zdąrzył wrócić i rzucić się na piłkę.

Jednak w pierwszej części meczu nie było zbyt wiele ciekawych sytuacji. Dopiero po prowrocie na boisko obie drużyny zaczęły tworzyć sobie więcej okazji.

Niesłą akcję przeprowadzili Neapolitańczycy w 61. minucie. Mirko Valdifiori zagrał górną piłkę za linie obrony rywali, do której dobiegł Jose Callejon. Niestety Hiszpan trafił w boczną siatkę bramki Areoli.

O wyniku przesądziła 82. minuta. Valdifiori sfaulował zawodnika gospodarzy w niebezpiecznej odległości od bramki, 23 metrów. Do piłki podszedł Denis Suarez i pięknym strzałem z rzutu wolnego od poprzeczki pomocnik ulokował footbolówkę w siatce.

Azzurri mogli wyrównać w 88. minucie, kiedy to Insigne został sfaulowany tuż przed polem karnym Villarrealu. Włoch wykonał rzut wolny, ale jego strzął powędrował ponad poprzeczką bramki Areoli.

Wynik 1:0 ustawia Villarreal w dobrej sytuacji przed rewanżem, ale Neapolitańczycy pokazali, że potrafią us iebie wygrywać o wiele wyżej. Dlatego drugi mecz zapowiada się niezwykle ciekawie.