Napoli 3:1 Chievo; W końcu zwycięstwo!

Pierwszy raz od pięciu spotkań SSC Napoli wygrało swój mecz! Azzurri pokonali u siebie zespół Chievo Werona 3:1, mimo że przegrywali od samego początku spotkania.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Neapolitańczyków. Już w pierwszej minucie gospodarze stracili bramkę. Vlad Chiriches "popisał się" strasznym błędem, stratą piłki na rzecz Nicoli Rigoniego. Włoski pomocnik okazał się niestety bezwzględny i wykorzystał błąd zdobywając gola.

Na szczęście na odpowiedź Azzurrich nie trzeba było długo czekać. W 6. minucie Faouzi Ghoulam pobiegł skrzydłem pod linię końcową boiska, skąd dograł w pole karne do Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk pewnie domknął akcję wyrównując na 1:1.

Napoli nadal było zdeterminowane do zdobycia bramki. Remis na pewno nie był wynikiem satysfakcjonującym Azzurrich. Swoje okazje mięli Higuain, czy Callejon, ale zakończyły się one fiaskiem.

Dopiero w 38. minucie kibice Błękitnych doczekali się prowadzenia swoich ulubieńców. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, Jorginho dośrodkował z daleka w pole karne rywali. Tam był dobrze ustawiony Chiriches, który pięknym strzałem głową wpisał sie na listę strzelców rehabilitując się za błąd z początku spotkania.

Tuż przed przerwą dogodną okazję miał też Lorenzo Insigne. Włoch przejął podanie od Hamsika i był sam na sam z bramkarzem. Niestety nie trafił w bramkę. Inną świetną szansę miał Gonzalo Higuain już po wznowieniu gry. Argentyńczyk obił jednak jedynie poprzeczkę.

Azzurri wciąż atakowali, co zdecydowanie się opłaciło. W 70. minucie Allan, który zmienił Davida Lopeza, dograł do Jose Callejona, a ten pewnym strzałem zakończył akcję, pokonując goalkeepera gości. Był to już ostatni gol w tym meczu, któy dał Napoli komplet punktów.