Palermo 0:1 Napoli; Status Quo na szczycie

Czołówka tabeli Serie A wygrywa mecz za meczem. Po zwycięstwach Juventusu i Romy, swojego rywala ograło Napoli. Azzurri pokonali Palermo na wyjeździe skromnym wynikiem 1:0.

Azzurri od pierwszych minut prezentowali zdecydowaną przewagę, o czym świadczy posiadanie piłki blisko 70%. Już trzy minuty po rozpoczęciu pojedynku mięli szansę na zdobycie gola. Sorrentino przeciął dośrodkowanie Allana, ale do piłki dopadł Lorenzo Insigne. Niestety jego strzał również obronił goalkeeper.

Błękitni nadal atakowali, dzięki czemu w końcu wyszli na prowadzenie. Raul Albiol został sfaulowany w polu karnym rywali, przez co sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedl Gonzalo Higuain i bardoz mocnym strzałem dał prowadzenie gościom z Neapolu.

W pierwszej odsłonie meczu swoją szansę miało również Palermo. Na szczęście strzał Franco Vazqueza pewnie obronił Pepe Reina.

W drugiej części spotkania nadal widać było prowadzenie gry przez Neapolitańczyków. Jednak wciąż trudno było im przedostać się do bramki rywali. W 56. minucie znakomitą okazję miał Insigne. Jorginho przelobował obronę rywali, wyprowadzając skrzydłowego sam na sam z bramkarzem. Niestety jego uderzenie powędrowało w środek bramki, co z łatwością obronił dobrze ustawiony Sorrentino.

Oba zespoły nie przeprowadziły już bardzo groźnych akcji, a wynik nie uległ zmianie. Azzurri dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty, zachowując przewagę nad Romą i nie zwiększając straty do Juventusu.