Napoli 3:1 Genoa; Kolejna remontada!

W meczu 30. kolejki Serie A, SSC Napoli pokonało Genoę FC wynikiem 3:1. Azzurri co prawda przegrywali przez dłuższy czas 0:1, ale dzięki bramkom Gonzalo Higuaina oraz trafieniu El Kaddouriego w końcówce wygrali ostatecznie 3:1.

Mecz mimo przewagi Azzurrich, rozpoczął się dla nich niezbyt dobrze. Już w 10. minucie Tomas Rincon minął Kalidou Koulibaly\'ego i oddał bardzo mocny strzał na bramkę Pepe Reiny. Hiszpański bramkarz nie miał większych szans na obronę tego strzału i musiał skapitulować. Goście prowadzili 1:0.

To pobudziło Błękitnych do działania. Neapolitańczycy atakowali, ale Mattia Perin ciągle pokazywał swoją wyższość. Do końca pierwszej części meczu Napoli oddało aż cztery celne strzały, ale za każdym razem włoski goalkeeper był górą.

Dopiero w drugiej części widowiska gospdoarzom udało się wyrównać. Już sześć minut po wznowieniu gry Elseid Hysaj świetnie uruchomił prostopadłym podaniem Gonzalo Higuaina, który pewnym strzałem w końcu pokonał Perina.

Dwie minuty później Azzurri mogli dobić Genoę, ale tym razem El Pipita, który dostał podanie od Marka Hamsika i znalazł się sam na sam z bramkarzem, nie wykorzystał wspaniałej okazji.

Na szczęście dziesięć minut przed końcem tego widowiska Argentyńczykowi udało się zrehabilitować. Po raz kolejny słowacki kapitan Napoli dograł do El Pipity, który pięknym strzałem zza pola karnego po raz drugi wpisał się na listę strzelców tego meczu, dając prowadzenie Błęktinym.

Ostatnie słowo należałod o Omara El Kaddouriego, który wszedł właśnie za Higuaina. Jorginho dograł do Manolo Gabbiadiniego ustawionego w polu karnym rywali. Ten pięknie podał footbolówkę Marokańczykowi, który musiał wykorzystać okazję, ustalając ostateczny wynik meczu 3:1.

Azzurri nie pozwolili zwiększyć przewagi Juventusowi wynoszącej 3 punkty. Stara Dama wygrała dziś 4:1 n awyjeździe w derbach Turynu.