Ghoulam z golem dla Algierii! Azzurri w reprezentacjach

Wczorajszy dzień był bardzo obfity w mecze międzynarodowe z udziałem zawodników SSC Napoli. Grała większość powołanych Azzurrich, a Faouzi Ghoulam mógł się cieszyć ze zdobytej bramki.

Pierwszym meczem, w którym brał udział piłkarz Napoli było spotkanie Nigeru z Senegalem. Goście wygrali 2:1, a cały mecz grał nasz stoper, Kalidou Koulibaly. Zdobywami bramek byli Konate i Souare oraz Adje dla gospodarzy.

Równolegle odbywał sie mecz Etiopii z Algierczykami. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Obie grużyny strzelały na zmianę, a ostateczny wynik meczu ustalił w ostatnich minutach Faouzi Ghoulam z rzutu karnego. Gole: Kedebe x2, Fikadu; Slimani, Mandi, Ghoulam.

Dwie i pół godziny później w meczu eliminacji Euro u21 Włosi grali w Andorze. Młodziki squadra Azzurra ograli rywali 1:0, a Grassi wszedl na boisko w 86. minucie.

Towarzysko przygotowywali się do Euro Słowacy, Belgowie i Włosi. Wszyscy grali o 20:45. Zespół naszych południowych sąsiadów zremisował z Irlandią 2:2, a Marek Hamsik grał cały mecz. Jeszcze gorzej spisały się pozostałe reprezentacje. "Czerwone Diabły" uległy Portugalii 2:1. Mertens zszedł z boiska w 67. minucie. Najsłabiej wypadli zawodnicy Squadra Azzurra, których rozgromili Niemcy 4:1. Insigne zagrał tylko minutę więcej niż Dries.

O 21:00 z Wyspami Zielonego Przylądka grało u siebie Maroko. Gospodarze wygrali 2:0, a Omar El Kaddouri wszedł na murawę w 70. minucie.

Najważniejszy mecz, bo eliminacyjny do Mundialu w Rosji, odbywał się w nocy o 1:30. Argetyna ograła Boliwię 2:0, a Gonzalo Higuain asystował przy pierwszym golu. Najlpeszy snajper Napoli grał od początku do 77. minuty.