Udinese 3:1 Napoli; Scudetto się oddala

W meczu 31. kolejki Serie A, SSC Napoli poległo w Udine 3:1. Neapolitańczycy zagrali słaby mecz, właściwie nie mając szans na pozytywny wynik. Teraz tracą sześć punktów do Juventusu.

Wynik został otwarty już w 14. minucie. Kalidou Kouliblay dopuścił się faulu w polu karnym na Badu. Arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Bruno Fernandes i choć Gabriel wyczuł jego intencje to wpuścił gola.

Jednak dziesięć minut później Azzurri odpowiedzieli. Jose Callejon oddał strzał z prawej strony pola karnego, ale piłka odbiła się od obrońcy i trafiła pod nogi Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk był skuteczniejszy, uderzając zza pola karnego ulokował footbolówkę w siatce.

Kolejną okazję gospodarze dostali już minutę później. Sędzia dopatrzył się faulu Faouziego Ghoulama we własnym polu karnym. Na jedenasty metr ponownie podszedł Fernandes, ale tym razem Gabriel okazał się lepszy, broniąc strzał i dobitkę.

Niestety w ostatniej minucie pierwszej odsłony spotkania Brazylijczyk nie popisał się refleksem i broniąc strzał "wypluł" piłkę przed siebie, do której dopadł Duvan Zapata. Kolumbijczyk dośrodkował w pole karne, a akcję wykończył strzałem z przewrotki na pustą bramkę Bruno Fernandes.

W drugiej połowie Neapolitańczycy starali się wyrównać, ale to Bianconeri podwyższyli prowadzenie. Silvan Widmer wrzucił piłkę z prawego skrzydła w pole karne, a Cyril Theraux wykończył akcję strzałem zewnętrzną cześcią stopy.

Zwieńczeniem porażki Napoli była czerwona kartka (druga żółta) dla Gonzalo Higuaina w 75. minucie. Argentyńczyk podciął Felipe bez piłki, za co wyleciał z boiska. Nie chciał on jednak tego zrobić dobrowolnie, a musięli go odprowadzać koledzy.

Teraz będzie bardzo trudno odrobić Azzurrim aż sześć punktów straty do Juve. Do końca sezonu już tylko siedem trudnych spotkań.