Inter 2:0 Napoli; To nie to!

SSC Napoli, które nie stworzyło sobie dogodnych sytuacji, a tym bardziej nie zdobyło bramki, przegrało z Interem Mediolan na Stadio Giuseppe Meazza 0:2. Oznacza to, że jeśli Juventus i Roma wygrają swoje mecze, to Azzurri będą tracić 9 punktów do lidera, a nad trzecim miejscem mieć tylko 3 przewagi.

Wynik otworzył już w 4. minucie Mauro Icardi. Gary Medel posłał świetne podanie za linię obrony do swojego argentyńskiego kolegi, który był na niewielkim spalonym. Sędzia jednak tego nie dostrzegł i pozwolił napastnikowi wykończyć tę akcję.

Azzurri posiadali piłkę, starali się doprowadzić do remisu, ale brakowało im polotu i pomysłu na przedostanie się przez szczelne linie defensywy rywali. Jedyne na co było ich stać to strzały niecelne, bądź uderzenia z dystansu, którym jednak nie uległ Handanović.

Jeszcze przed przerwą gola do szatni zdobyli gospodarze. Icardi dostał prostopadłe podanie, wpadając za obrońców Napoli. Argentyńczyk dobiegł pod szestastkę Błękitnych, ale tam dopadli do niego wracający Neapolitańczycy. On jednak odegrał do Brozowicia, który, będąc sam na sam z Reiną, strzelił gola na 2:0.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Najlepszą okazję miał Jose Callejon. Hiszpan skorzystał z dośrodkowania, ale jego uderzenie z prawej strony pola karnego powędrowało tuż obok dalszego słupka bramki Interu.

Ciekawą okazję mięli też Nerrazzurri po błędzie Pepe Reiny. Hiszpan chciał szybko wybić piłkę, ale ta odbiła się od Raula Albiola i wpadła pod nogi przeciwników. Na szczęście strzał nie był mocny i Kalidou Koulibaly, zachowujący zimną krew, wybił piłkę głową ponad poprzeczką. Inaczej ta wpadłaby do siatki.

Wynik nie uległ juz zmianie, co pogrążyło Błękitnych. Teraz zwycięstwo Juventusu właściwie przekreśla ich szanse na Scudetto. Z kolei wygrana AS Romy stawia Azzurrich w zasięgu Giallorossich.