Gol Higuaina. Azzurri towarzysko

Zawodnicy SSC Napoli grali wczoraj i dziś w nocy towarzyskie mecze dla swoich reprezentacji. Występy w kadrach zaliczyli Omar El Kaddouri, Ivan Strinić i Gonzalo Higuain, który ponadto okrasił spotkanie decydującą bramką.

Wczoraj o 20:00 rozpoczął się sparing pomiędzy Maroko, a Kongo. Omar El Kaddouri rozpoczął mecz w pierwszym składzie i rozegrał pełny wymiar czasowy spotkania. Jego drużyna wygrała 2:0.

Pół godziny później wystartował mecz pomiędzy Chorwacja, przygotowującą się do Euro 2016, a Mołdawią. Tu od pierwszego gwizdka aż do końca spotkania grał Ivan Strinić. Jedynego gola zdobył Kramarić, co oczywiście oznaczał, że Chorwaci zwyciężyli.

Z kolei godzinę po północy Argentyna towarzysko rozgrywała mecz z Hondurasem. Gonzalo Higuain również rozpoczął mecz w peirwszym składzie, ale opuścił murawę po 65. minutach, kiedy to zmienił go Sergio Aguero. Napastnikowi udałos ię jednak strzelić gola, który przesądził o wyniku spotkania (1:0). Dla fanów Albicelestes są niestety również złe wieści. Murawę musiał opuścić Lionel Messi, ponieważ doznał kontuzji i pod znakiem zapytania stoi jego występ w Copa America!

Dziś na mecz z udziałem Neapolitańczyka mamy szanse o 15:30 i 16:15. Najpierw Senegal wybierze się na mecz z Rwandą, gdzie może zagrać Koulibaly, a 45 minut później Mertens z Belgią podejmą na wyjeździe Szwajcarów.