Algieria i Senegal pojadą na PNA 2017. Grali też towarzysko

Przedstawiamy wam podsumowanie wszystkich meczów z udziałem Azzurrich w reprezentacjach od minionej środy. Najważniejsze w tym zestawieniu wydają się być zwycięsta Algierii i Senegalu, które dały im awans na Puchar Narodów Afryki 2017.

W środę rozgrywał się tylko jeden mecz, który interesowałby kibiców Napoli. Mowa tu o spotkaniu Belgii z Finlandią, które zakończyło się remisem 1:1. Mertens wszedł w 58. minucie. Gole strzelali Kasper Hamalainen z Legii oraz Romelu Lukaku z Evertonu.

W czwartek awans na turniej Mistrzostw Afryki zdobyła Algieria. Lisy Pustynii ograli Seszele 2:0. Bramki strzelali Benzia i Soudani. Natomiast Faouzi Ghoulam grał przez pełne 90 minut.

Weekend rozpoczęły wieczorne piątkowe spotkania. Rumunia wygrała z Gruzją 5:1, ale Vlad Chiriches nie pojawił się na boisku. Z kolei Albania uległa Ukraińcom aż 1:3. Elseid Hysaj grał cały mecz.

Wczoraj było najwięcej emocji. Najpierw do Algierczyków dołączył Senegal. Zespół z Kalidou Koulibalym w składzie przez cały mecz, wygrał z Burundi 2:0, a zdobywcami bramek byli Mane i Diouf.

Następnie swój początek miało spotkanie Chorwatów z San Marino. Drużyna z Bałkanów wygrała 10:0, a Ivan Strinić grał cały mecz. Po hat-tricku zdobyli dwaj zawodnicy z Serie A. Napastnik Juve, Mario Mandziukić oraz ten, kto zmienił go na murawie - snajper Violi, Nikola Kalinić. Bramkę trafił również pomocnik Interu, Ivan Perisić.

Na koniec soboty czekało nas starcie Słowacji z Irlandią Pólnocną. Gospodarze zdecydowanie przeważali, ale przez cały mecz utrzymał się bezbramkowy rezultat. Marek Hamsik oczywiście rozegrał pełne 90 minut.

Dziś mecz Belgii z Norwegią, a jutro Włochy zagrają z Finlandią. We wtorek z kolei (o 4:00) "powtórka" z finału Copa America 2015. Argentyna zagra z Chile.