Kolejna porażka Neapolitańczyka

Źle rozpoczęło się Euro 2016 dla piłkarzy SSC Napoli. Wczoraj przegrała Rumunia z Chirichesem, a ich los podzieliła Albania Hysaja. Do tego grona dołączyła, niestety, również Słowacja z Markiem Hamsikiem.

Mecz pomiędzy Walią, a Słowacją rozpoczął się o 18:00. Nie mieliśmy jednoznacznego faworyta, dlatego, tym bardziej, widowisko zapowiadało się ciekawie. Po spotkaniu także nie można powiedzieć, że zabrakło emocji.

Zespół z wysp zdobył gola już w 10. minucie. Świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Garth Bale, natomiast Kozacik zaliczył fatalną interwencję wpuszczając piłke do siatki. Nasi południowi sąsiedzi konsekwentnie atakowali, ale, aż do wprowadzenia świeżych graczy, nie mogli sforsować defensywy rywali.

Dopiero w 61. minucie udało im się wyrównać. Po godzinie gry na boisku zameldował się Ondrej Duda i to on wykorzytał podanie Maka, który wcześniej wykonał fantastyczny rajd. Robert minął dwóch graczy i odegrał do piłkarza Legii.

Niestety na dziewięc minut przed końcem regulaminowego czasu gry Słowacy otrzymali nie lada cios. Robson-Kanu wykorzystał dość stykową sytuację i dał ponowne prowadzenie Walijczykom. Drużyna, w której Marek Hamsik grał cały mecz, nie zdołała już zmienić wyniku i przegrałą 1:2.

Jutro emocji również nie zabraknie. O 15:00 zapowiada się niezwykle ciekawy mecz Turcji z Chorwacją, w którym może wystąpić Ivan Strinić (transmisja na dodatkowych kanałach Polsatu). Poza tym gra grupa reprezentacji Polski, do której oglądania równie zachęcamy.