Słowacja pokonuje Rosję! Gol i asysta Hamsika!

Po porażce w pierwszym meczu przeciwko Walii, Słowacy znów liczą się w grupie B. Reprezentacja naszych południowych sąsiadów pokonała Rosję 2:1, a Marek Hamsik zdobył bramke i zaliczył asystę.

Pierwszy gol padł w 32. minucie. Kapitan SSC Napoli zagrał kapitalne podanie do Vladimira Weissa, którzy przyjął piłkę, zwiódł defensorów i pewnie wykończył akcję. Podwyższenie wyniku nastąpiło tuż przed przerwą. Weiss krótko zagrał do Hamsika z rzutu rożnego, a ten, niewiele myśląc, uderzył z ostrego kąta na bramkę. Piłka po atomowym strzale odbiła się od słupka i ugrzęzła w siatce. Kontaktowego gola dla Rosjan zdobył Glushakov dziesięc mintu przed końcem.

Dziś czekamy jeszcze na mecze Rumunii ze Szwajcarią, gdzie zobaczymy Vlada Chirichesa. Po przeciwnej stronie barykady mają zagrać byli gracze Napoli, Blerim Dzemaili i Valon Behrami. Natomiast w drugim spotkaniu grupy A Francja zagra z Albanią, w której gra Elseid Hysaj (z szansą na opaskę kapitana).