Napoli 2:0 Catania: Azzurri dogonili Juve

Po zwycięstwie z Catanią 2:0 w ramach 23. kolejki Serie A, Napoli dogoniło punktami Juventus. Teraz trzeba tylko liczyć na potknięcie Bianconeri co nie będzie łatwe, ponieważ grają z Chievo. Gole zdobyli Marek Hamsik oraz Paolo Cannavaro.

Pierwwszy gol padł w 31. minucie. Kolumbijski pomocnik Napoli, Juan Zuniga długim podaniem wystawił piłkę Markowi Hamsikowi, który popisał się dokładnym strzałem i pokonał bramkarza gości ustanawiając wynik 1:0.

Druga bramka wpada 13 minut później. Ponownie wkład przy golu miał Marek Hamsik. Słowak z lewej strony pola karnego dokładnie dograł do Paolo Cannavaro, który tylko dołożył nogę, a piłka wpadła do bramki.

W drugiej połowie nie padła bramka, ale nie brakowało emocji. W 53 minucie został podyktowany rzut wolny. Niestety Edinson Cavani nie trafił. Po dziesięciu minutach ponownie nastąpiła taka sama sytuacja. Z taką różnicą, że gościom udało się skontrować, ale gola nie było.

W 66. minucie ponownie Catania miała szansę na zmniejszenie prowadzenia Napoli, ale na szczęście dla Azzurri Morgan de Sanctiis stał w dobrym miejscu i nie pozwoli, aby piłka wpadła do siatki. Jeszcze sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Edinson Cavani miał szansę na zdobycie bramki, ale jeden z obrońców gości zablokował strzał.