Oceny za mecz z Pescarą!

Napoli na inaugurację sezonu jedynie zremisowało 2:2 z dobrze dysponowaną tego dnia Pescarą. Zobaczcie jak oceniliśmy występy Azzurrich oraz naszych rywali.

Reina - 5.5 - Przy obu bramkach Pescary hiszpański bramkarz nie zawinił, jednak jeśli przy 3 celnych strzałach 2 wpadają do bramki, to bramkarz nie może być dobrze oceniony.

Hysaj - 7 - Bardzo pewny w obronie. Wygrał wiele starć na prawej stronie defensywy Azzurrich. Wielokrotnie pokazał swoje dobre wyszkolenie techniczne. W ofensywie bez fajerwerków, jednak znacznie lepiej od Ghoulama.
Albiol - 6.5 - Solidny występ hiszpańskiego defensora. Był bardziej pewny od swojego kolegi z centralnej części defensywy.
Koulibaly - 5.5 - Zaspał przy pierwszej bramce. Kilka jego niedokładnych podań przy wyprowadzaniu ataków groziło kontrami Pescary. Znacznie więcej oczekujemy po następnych spotkaniach filara defensywy Napoli.
Ghoulam - 6 - W defensywie bez błędów, ale jego dośrodkowania wołały o pomstę do nieba.

Allan - 6 - Bezbarwny występ Brazylijczyka. Nie było w nim tego agresywnego, charującego dla zespołu pomocnika z początku ubiegłego sezonu. Momentami zupełnie znikał.
Valdifiori - 6 - Poprawny występ Włocha (lepszy z przodu niż z tyłu). Zaliczona asysta, która została w pewnym stopniu przyćmiona kilkoma stratami w środkowej strefie boiska. Nie wypełnił w pełni dziury po zawieszonym Jorginho.
Hamsik - 6.5 - W swoim stylu jednak bez błysku. Marek przyzwyczaił nas, że poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Kilka ciekawych zagrań do partnerów oraz groźny strzał na początku spotkania odróżniły go od kolegów z środka pola.

Callejon - 6.5 - Najlepszy z formacji ofensywnej w pierwszej połowie. Był bardzo bliski strzelenia bramki na 1:1, jednak jego wolej minimalnie minął słupek bramki Bizzarriego. W drugiej połowie często gościł w szesnastce obok Milika przy wrzutka z bocznych sektorów, ale bez efektów.
Gabbiadini - 5 - Słaby mecz Włocha. Oddał jeden strzał z dystansu, który został zablokowany, a poza tym wiele strat. Zdecydowanie ujemny bilans w stosunku zysków do strat.
Insigne - 5.5 - Bardzo przeciętny występ wychowanka Napoli. Mało widoczny i mało ruchliwy. Jedynie kilka razy dobrze wspomógł pomocników w rozegraniu akcji, to jedyny plus. Zdecydowanie więcej oczekujemy po następnych występach Włocha.

Milik - 6.5 - Znacznie lepszy od Gabbiadiniego. Dużo cofał się, by wspomóc rozegranie ataków. Nie wiele zabrakło, a w 84. minucie dałby Napoli prowadzenie.
Mertens - 9 - Uratował Neapolitańczykom punkt. Niezwykle ruchliwy, z ciągiem na bramkę, czego efektem jest dopiette. Najjaśniejszy punkt Napoli i wydaje się, że to on powinien wyjść w pierwszej jedenastce na Milan.
Zieliński - 6 - Dobrze wykorzystane 20 minut. Pokazał się z niezłej strony często wychodząc po piłkę. Dzięki czemu nie odnotowaliśmy spadku jakości po zejściu Marka Hamsika.
Sarri - 7 - Ani składem, ani zmianami nie zaskoczył. Na plus jednak szybka reakcja na słabszą grę dziś Loro i Gabby. Trener ma do przemyślenia czy z Milanem nie wyjść duetem M&M\'s, który prezentował się znacznie lepiej od wcześniej wspomnianej dwójki.

Pescara - 8 - Remis z wicemistrzem, ba, prowadzenie do przerwy z wicemistrzem Włoch 2:0, robi wrażenie. Pierwsza połowa była wręcz perfekcyjna w wykonaniu Delfinów. Nie przestraszyli się znacznie bardziej doświadczonego zespołu i odważnie atakowali. W drugiej połowie zabrakło sił, jednak z taką grą kibice klubu mogą być pewni utrzymania. Zobaczymy czy był to jednorazowy wyskok, czy też początek udanego sezonu.

Giacomelli - pozwólcie, że tego pana nie ocenię :)

A jak wy oceniacie inauguracje w wykonaniu naszych piłkarzy?