Napoli 3:1 Bologna; Noty!

Po powrocie z Kijowa Azzurri na własnym terenie pokonali 3:1 Bolognę. Dużą rolę w tym zwycięstwie odegrali zmiennicy z Milikiem na czele. Oto jak oceniliśmy piłkarzy Napoli za to spotkanie.

Reina - 6.5 - Można mieć delikatne pretensje do Hiszpana za bramkę Verdiego.Jednak za cały mecz należy mu się ocena na lekki plus.Dobra gra nogi, doskonale na przedpolu (nawet 30 metrów od bramki) oraz fantastyczna parada w 3. minucie pokazują, że Reina wciąż trzyma wysoki poziom.

Hysaj - 6 -
Przeciętny mecz Albańczyka.Był znacznie mniej widoczny w ofensywie od Strinicia czy wprowadzonego później Ghoulama.Na plus zasługuje jego gra w defensywie.
Albiol - 6.5 -
Bardzo przyzwoity występ doświadczonego środkowego defensora.Nie popełnił żadnego rażącego błędu w defensywie, a jego gra w ataku pozycyjnym stała na solidnym poziomie.
Koulibaly - 7 -
Senegalczyk rozegrał kolejny mecz na swoim poziomie, dzięki czemu możemy już chyba zapomnieć o jego słabych występach w dwóch pierwszych kolejkach Serie A.Zdarzyło mu sie kilka razy źle podać piłkę do pomocników, jednak wynikało to też z tego, że rozpoczynał ataki Azzurrich znacznie częściej od Albiola.W pojedynkach jeden na jeden nie do przejścia.
Strinić - 7 -
Zaskakująco dobry występ Chorwata.Ivan w ofensywie spisywał się naprawdę dobrze, był bardzo aktywny.Także do gry w obronie Strinicia nie można się przyczepić.

Zieliński - 7.5 -
Bardzo dobry występ Polaka.Szczególnie widoczny był w ofensywnych poczynaniach Azzurrich.Gdy ruszał z piłką przy stopie to potrafił minąć kilku rywali (przy jednym z takich dryblingów wywalczył czerwoną kartkę) oraz dobrze obsłużyć partnerów.
Jorginho - 6 -
Od tego piłkarza oczekujemy znacznie więcej.Zaliczył znacznie więcej strat niż ma w zwyczaju, był mało kreatywny w ofensywie.
Hamsik - 7.5 -
Kapitan Napoli grał swoją piłkę.Miał kluczowy udział przy bramce na 2:1 oraz tworzył wiele sytuacji partnerom, jak na przykład kapitalny przerzut do Insigne w 18. minucie.

Callejon - 7.5 -
Kolejny dobry występ Hiszpana ukoronowany bramką.Jose rozpoczął ten sezon w iście zawrotnym tempie, zdobywając już 5 bramek w Serie A, co daje mu fotel lidera w wyścigu o tytuł Capocannoniere.
Gabbiadini - 4.5 -
Tak jak Callejon zaczął nad spodziewanie dobrze sezon, to Manolo znajduje się w położeniu o 180 stopni innym od Hiszpana.Włoch znów był niewidoczny i swoją obecnością na boisku przez godzinę nie wnióśł zupełnie nic.
Insigne - 7.5 -
Filigranowy Włoch wraca do formy z ubiegłego sezonu.Od pierwszych minut był niezwykle aktywny.Dużo strzelał i dryblował, a także zaliczył asystę przy bramce Callejona.Do zwieńczenia tego występu zabrakło jedynie bramki, a jak pamiętamy miał ku temu fantastyczną sytuację.

Milik - 8 -
Kapitalne wejście Polaka z ławki.Arkadiusz Milik dostał jedynie 30 minut, a mimo to dwukrotnie trafił do bramki Da Costy.22-latek pokazuje, że jest w fantastycznej formie, zdobył już 6 bramek w 5 meczach w barwach Napoli.
Ghoulam - 7 -
Dobre 20 minut w wykonaniu Faouzhiego.Dał świeżość na lewej stronie zmieniając podmęczonego Strinicia.
Allan - 7.5 -
Zazwyczaj piłkarzy, którzy dostają 15 minnut się nieocenia, bo nie mają wpływu na mecz.Z Allanem było jednak inaczej.Brazylijczyk pokazał nie zwykły głód gry i asystował przy bramce Milika.Był bliski asysty już kilka chwil wcześniej, ale jego kapitalnego podania, po genialnym rajdzie prawą flanką, nie wykorzystał Insigne.

Jak Wy oceniacie Azzurrich za zwycięski mecz z Bologną?