Genoa 0:0 Napoli; Znów bez bramek w Genui

SSC Napoli, tak jak w zeszłym sezonie, podzieliło się punktami z FC Genoą na Stadio Luigi Ferraris. W ten sposób Azzurri spadli z pierwszej lokaty w tabeli na drugą, ponieważ Juventus wygrał aż 4:0 z Cagliari.

W pierwszej połowie nie mogliśmy oglądać zbyt wielu akcji podbramkowych. Najciekawsza z nich miała miejsce w 19. minucie. Po wymianie kilku podań, piłka trafiła do Marka Hamsika, który uderzył bardzo mocno na bramkę, ale obił jedynie poprzeczkę. Wtedy od razu Genoa uruchomiła kontrę. Jednak ich starania również zakończyły się fiaskiem. Pepe Reina pewnie sparował strzał rywala.

W drugiej połowie Mattię Perina straszył Arkadiusz Milik, jak również Lorenzo Insigne, ale włoski bramkarz pewnie odpierał ataki zawodników Napoli. W końcówce gospodarzy stać było jeszcze na kilka zrywów, ale Pepe Reina również radził sobie fenomenalnie. W ten sposób nie zobaczyliśmy bramek i wynik pozostał niezmienny - 0:0.