Błękitni w reprezentacjach

Wczoraj dziesięciu zawodników Napoli rozegrało mecze w swoich reprezentacjcach narodowych. Najbardziej zasłużyli się Goran Pandev, który zdobył bramkę i Lorenzo Insigne, który zaliczył piękną asystę.

Lorenzo Insigne grał w meczu Włoch U-21 z Niemcami U-21. Jego drużyna wygrała 1:0 po golu Fabio Boriniego, a Lorenzo popisał się znakomitą asystą po przedryblowaniu kilku obrońców i wyłożeniu piłki napastnikowi Liverpoolu.

Cavani rozegrał 70 minut meczu z Hiszpanią, której Urugwaj uległ 3:1. Jedyną bramkę dla drużyny z Ameryki Południowej zdobył skrzydłowy Atletico Madryt, Cristian Rodriguez. El Matador był bliski zdobycia bramki na 2:2, ale świetną interwencją popisał się Victor Valdes. Dwadzieścia minut przed końcem meczu Cavani został zmieniony, a na jego miejsce wszedł Diego Forlan.

Goran Pandev strzelił bramkę dla Macedonii w wygranym 3:0 meczu z Danią. Nasz napastnik popisał się ładnym strzałem w dziewiątej minucie i pokonał Kaspera Schmeichela. Dwie nastepne bramki dla Macedonii zdobyli Ibraimi i Noveski. Pandev został zmieniony w 65 minucie przez Tasevskiego.

Po 45 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu Szwajcarii z Grecją rozegrali Valon Behrami i Gokhan Inler. Ten drugi po przerwie pojawił się w miejsce pierwszego.

Marek Hamsik zagrał pełne 90 minut w meczu Belgia-Słowacja. Nasi południowi sąsiedzi przegrali 2:1. Gole zdobywali Eden Hazard, Richard Lasik i Dries Mertens. Skrzydłowy PSV Eindhoven ustalił wynik meczu dopiero w 90 minucie.

Pełny mecz Argentyna - Szwecja rozegrało również dwóch zawodników Napoli: Hugo Campagnaro i wypożyczony do Getafe Federico Fernandez. Albicelestes wygrali ostatecznie z drużyną ze Skandynawi 3:2 a bramki zdobywali Lustig (samobój), Olsson, Higuain, Aguero i Elm.

Ostatni mecz, w którym wystąpili reprezentanci Napoli, odbył się o drugiej w nocy czasu polskiego, czyli właściwie dzisiaj. Gwatemala podejmowała osłabioną brakami Radamela Falcao i Jamesa Rodrigueza Kolumbie. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną 4:1 Latynosów. Dwie bramki zdobył Jackson Martinez, a po jednej Abel Aguilar i Luis Muriel. Honorowego gola dla Gwatemali strzelił Jose Contreras z rzutu karnego. Pablo Armero rozegrał całe spotkanie i asystował przy golu Aguilara, zaś Zuniga został w przerwie zmieniony przez Carlosa Sancheza.