Napoli przegrywa z Victorią

SSC Napoli niespodziewanie poległo na własnym terenie z czeskim zespołem Viktorią Pilzno 0:3 i już właściwie pożegnało się z rozgrywkami Ligi Europy. Bramki dla gości strzelali Darida, Rajtoral i Tecl.

Vladimir Darida dał prowadzenie Viktorii w pierwszej połowie spotkania. Napoli przeważało, ale to właśnie czeski zespół zadał cios, kiedy to bardzo ładnym strzałem już z pola karnego popisał się pomocnik z Pilzna.

Do przerwy mieliśmy więc 0:1.

W drugiej połowie bardzo długo utrzymywał się ten wynik, choć oba zespoły robiły wiele aby coś zmienić. Ta sztuka udała się dopiero w 79 minucie. Napoli coraz bardziej się odsłaniało i zostało skarcone w 79 minucie, kiedy to na 2:0 podwyższył Rajtoral.

Neapolitańczycy mimo wszystko nie poddawali się, wiedząc, że wyniku 0:2 ciężko będzie im odrobić w rewanżu. Po raz kolejny dostali jednak strzał w plecy - w ostatniej minucie podstawowego czasu gry na 3:0 podwyższył dla Pilzna Tecl.

Tym samym Viktoria może już właściwie się cieszyć z awansu do dalszych rozgrywek, Napoli zaś do Czech pojedzie obronić honor w dwumeczu.

Źródło: seriea.pl