Napoli - Inter; Konieczne 3 punkty!

Niestandardowo, bo już w piątkowy wieczór Azzurri rozegrają spotkanie 15. kolejki na własnym obiekcie przeciwko Interowi Mediolan. Mecz rozpocznie się o 20:45 i transmitowany będzie przez Eleven Sports.

Obie drużyny są zaskoczeniami in minus dotychczasowych zmagań. Inter po fatalnym początku sezonu ma nadzieję na odżycie pod wodzą Pioliego, trzeciego trenera Nerazzurrich od początku przygotowań do tego sezonu. Poniedziałkowe zwycięstwo 4:2 z Fiorentiną (po 19 minutach 3:0) było pierwszą wygraną Interu Pioliego. Wcześniej jego podobieczni ulegli Hapoelowi Beer Sheewie 3:2 (po pierwszej połowie 0:2) oraz zremisowali 2:2 z Milanem (dzięki bramce w doliczonym czasie gry Perisicia). Mediolańczycy z dorobkiem 21 punktów zajmują aktualnie 8. miejsce w Serie A odzyskując twarz dzięki ostatnim spotkaniom. W ostatnich pięciu kolejkach zdobyli 10 punktów (3 zwycięstwa, remis i porażka). Przez ten czas zdobyli 11 bramek, a stracili 6. Głównym zagrożeniem dla Napoli ze strony Interu jest napewno Maurito. Icardi jest współkrólem strzelców z dorobkiem 12 bramek.

Napoli wciąż nie może odzyskać pełni stabilizacji po tym jak kontuzję odniósł Milik. Na szczęście Polak ma wrócić za nieco ponad półtora miesiąca, jednak jeśli Azzurri chcą o coś powalczyć w tym sezonie muszą zacząć wygrywać już teraz. Plan jest prosty. Najpierw u siebie pokonać Inter, bo nie można znów na własnym obiekcie stracić punktów, a później nie przegrać w Lizbonie, aby wejść do fazy pucharowej LM. W tym pierwszym zadaniu nie pomoże Dries Mertens, który jest zawieszony za kartki. Pewne jest więc, że od pierwszych minut na nominalnej dziewiątce wybiegnie Manolo Gabbiadini. W porównaniu do Interu Partenopei zdobyli mniej punktów w ostatnich 5 starciach w Serie A. Przez ten czas zdobyli 8 punktów. Do bramki rywali trafiali 7-krotnie, a Reina piłkę z bramki wyciągał 5 razy. Sama organizacja i sposób prowadzenia gry przez Azzurrich stoi na wysokim poziomie, ale brakuje bramek, co najbardziej widoczne było w starciu z Dynamo (0:0) oraz Sassuolo (1:1).

W ubiegłym sezonie drużyny spotkały się 3 razy. 2 razy wygrywał Inter, a raz Napoli. Najpierw Azzurri pokonali Mediolańczyków 2:1 na Stadio San Paolo. Później w starciu Pucharu Włoch ulegli u siebie 0:2 (pamiętna kłótnia Sarriego z Mancinim) i w takim samym stosunku klęska na San Siro już w Serie A.

Jakim wynikiem zakończy się piątkowe starcie? Czy Azzurri zdołają wreszcie wygrać na własnym obiekcie? Czy Manolo obudzi się i pokona Handanovicia?