Napoli 3:0 Inter; Efektowne przełamanie na Stadio San Paolo!

Napoli po ostatnich słabych występach na swoim obiekcie pokonało 3:0 Inter Mediolan. Bardzo dobry występ zaliczył Piotr Zieliński, który zdobył premierową bramkę w barwach Azzurrich oraz zaliczył asystę. Pozostałe bramki zdobyli Marek Hamsik i Lorenzo Insigne.

Na bramkę nie trzeba było długo czekać. Już w 2. minucie swoją premierową bramkę w barwach Napoli zdobył Piotr Zieliński po fantastycznej akcji i asyście Jose Callejona. Nie zdążyliśmy oswoić się z prowadzeniem, a Azzurri prowadzili już 2:0. Tym razem Zieliński był asystentem przy trafieniu Marka Hamsika, który wybiegł za linię obrońców i pokonał w sytuacji jeden na jeden Handanovicia.

Inter po raz pierwszy spróbował zagrozić bramce Reiny, gdy Antonio Candereva przemierzył z piłką duży dystans, jednak strzał, który oddał nie mógł zagrozić bramce Napoli, które od razu ruszyło z kontrą. Hamsik dograł piłkę do Manolo, a jego próbę zastopował Samir Handanović. Chwilę później znów Azzurri sprawdzili dyspozycję Słoweńca, ale strzał z dystansu Insigne trafił wprost w jego koszyczek. Nie minęło 5 minut, a znów było pod bramką gości. Insigne tym razem wrzucał piłkę, a niecelnie głową uderzył Gabbiadini.

W 20. minucie blisko pierwszej interwencji był Reina. W polu karnym fantastycznie piłkę kierunkowo przyjął Icardi i z pół obrotu uderzył, jednak jego strzał minął bramkę. Niecałą minutę później fatalny błąd popełnił Albiol podając na 25 metrze do Perisicia. Ten wślizgiem zagrał do Maurito, a Argentyńczyk nie zdołał pokonać wychodzącego z bramki Reiny.

Później obie drużyny wymieniły się uprzejmościami. Najpierw zbyt lekko z dystansu uderzył Hamsika, a potem Icardi znów przegrał starcie z wychodzącym hiszpańskim bramkarzem Napoli. Do końca pierwszej połowy Azzurri oddali jeszcze Gabbiadini i Hamsik. Przy strzale tego drugiego fantastycznie piętą Słowakowi dograł Manolo.

Po przerwie szybko doskonałą sytuację na gola kontaktowego zmarnował najpierw dwukrotnie Candreva, a później Perisić. Napoli bramkę na 3:0 zdobyło w 50. minucie, gdy Lorenzo Insigne wpakował piłkę do siatki po dużym zamieszaniu w polu karnym po dograniu z rzutu rożnego Faouzhiego Ghoulama.

5 minut później fantastyczną dwójkową akcję przeprowadził Hamsik wraz z Insigne. Włoch wyłożył piłkę Słowakowi na 8 metr, ale kapitan Napoli uderzył za słabo i Samir Handanović nie miał problemu z obroną strzału. W 67. minucie Inter znów zmarnował doskonałą sytuację na zmniejszenie rozmiarów porażki, ale przy potężnym strzale Candrevy kapitalnie zachował się Reina. Do końca spotkania obie drużyny stwarzały sobie jakieś tam sytuację, ale żadna z nich nie przyprawiła już widzów o zwiększoną palpitację serca i Napoli dowiozło zwycięstwo 3:0.

Napoli 3:0 Inter
2' Zieliński (Callejon), 5' Hamsik (Zieliński), 50' Insigne (Albiol)

NAPOLI - Reina; Hysaj (61' Maggio), Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Zieliński, Diawara, Hamsik (76' Rog); Callejon, Gabbiadini, Insigne (58' Giaccherini)