Benfica 1:2 Napoli; Awans z pierwszego miejsca!

Napoli w decydującym spotkaniu fazy grupowej LM pokonało w Lizbonie Benficę 1:2, co dało im awans z pierwszego miejsca, natomiast z drugiej lokaty dalej przeszli Portugalczycy. Bramki dla Azzurrich zdobyli Jose Maria Callejon i Dries Mertens.

Oba zespoły od pierwszego gwizdka grały bardzo uważnie, nie chcąc narazić się na kontrę rywali. Na ich korzyść grało także Dynamo, które w 9. Minucie objęło prowadzenie z Besiktasem. Do bramki piłka po raz pierwszy wpadła w 21. Minucie, ale w tej sytuacji bramka nie została zaliczona, bo Manolo znajdował się na spalonym. Pierwsze groźniejsze ataki gospodarzy, a odbyły się po 20 minucie spotkania. Najpierw po złym wybiciu piłki przez Ghoulama nieznacznie pomylił się Guedes, a później Reina zatrzymał groźny strzał z dość ostrego kąta.

Napoli odpowiedziało przejęciem kontroli nad posiadaniem piłki oraz doskonałą sytuacją, której nie zdołał wykorzystać Gabbiadini. Włoch dostał piłkę na 5 metr z prawego skrzydła od Callejona, ale nie zdołał wyprzedzić obrońcy gospodarzy. W międzyczasie w Kijowie ukarany czerwoną kartką został Beck i grający w dziesiątkę Besiktas stracił drugą i trzecią bramkę. Blisko otwarcia wyniku w 35. minucie był Jose Maria Callejon. Akcja rozpoczęła się od kapitalnego odbioru piłki Ghoulama pod bramką rywali, boczny defensor wyłożył futbolówkę na 16 metr i stamtąd przymierzył Hiszpan, jednak strzał był za słaby by pokonać Edersona. W Lizbonie do przerwy nic się już nie zmieniło, natomiast w Kijowie Dynamo zdobyło 4 bramkę.

Drugą odsłonę Napoli rozpoczęło od swojej firmowej akcji. Z lewej flanki do prawej nogi zszedł Insigne i wrzucił do wbiegającego Callejona, ten jednak zmarnował 100-procentową sytuację. Azzurri objęli prowadzenie po godzinie gry, gdy po doskonałym ataku środkiem boiska Jose wybiegł sam na sam z Edersonem i przelobował bramkarza gospodarzy.

Zwycięstwo Partenopei niecałe 20 minut później zapewnił Dries Mertens. Wprowadzony za Gabbiadiniego Belg przyjął piłkę na 20 metrze i markując strzał wbiegł w szesnastkę. Po drodze minął Luisao i umieścił piłkę tuż przy bliższym słupku bramki.

Raul Albiol popełnił fatalny błąd w 87. minucie. Hiszpan sprezentował piłkę Raulowi Jimenezowi, a ten popędził na bramkę Reiny i zdobył bramkę kontaktową.

Benfica 1:2 Napoli
87' Jimenez - 60' Callejon (Mertens) i 78' Mertens (Ghoulam)

NAPOLI - Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan, Diawara, Hamsik (72' Zieliński); Callejon, Gabbiadini (57' Mertens), Insigne (80' Rog)