Bologna 1:7 Napoli - Nokaut!

Napoli po stracie punktów w poprzedniej kolejce szybko wróciło na zwycięską ścieżkę gromiąc Bolonię na ich terenie aż 1:7. W spotkaniu hattricka zaliczył Mertens i Hamsik, a jedno trafienie dołożył Insigne. Piotr Zieliński zanotował 2 asysty.

Azzurri błyskawicznie wzięli się do poprawiania sobie nastrojów po stracie punktów z Palermo. W 4 minucie wyśmienite krosowe zagranie Callejona głową na bramkę zamienił Hamsik. Dwie minuty później linie defensywną Bolonii prostopadłym podaniem do Insigne przeszył Zieliński, a Włoch pokonał Mirante w sytuacji sam na sam. Niedługo później Callejon był bliski rozerwania siatki strzałem z woleja, ale piłka minimalnie minęła bramkę.

Po tak udanym początku wydawało się, że nawet dwucyfrowy wynik wchodzi w grę. W 26 i 27 minucie nastąpiło jednak odcięcie prądu w głowie hiszpańkiego skrzydłowego Napoli. Najpierw w głupi sposób sprokurował rzut karny, który jego rodak zatrzymał, a później w idiotyczny sposób poprosił sędziego o usunięcia z boiska.

Gra w 10-tkę nie przeszkodziła Azzurrim w tworzeniu kolejnych szans. W 32 minucie Hamsik wyśmienicie wypuścił Mertensa, a ten gdy wyprzedził Masinę został przez niego przewalony za co piłkarz Bolonii obejrzał czerwoną kartkę. Poszkodowany Belg podszedł do rzutu wolnego i z dużym spokojem zamienił go na bramkę.

Po tym trafieniu wydawało się, że gospodarzy już na nic nie będzie stać w tym spotkaniu, jednak w ataku pojawił się Torosidis i głową dobił piłkę po interwencji Pepe Reiny.

Przed przerwą drugą asystę zaliczył Piotrek Zieliński. Polak doskonale obsłużył Mertensa, a Belg minął Mirante i wpakował po raz drugi tej nocy piłkę do siatki.

Po zmianie stron Azzurri nie zwolnili tempa. Doskonałą sytuację sam na sam zmarnował Hamsik, ale kapitan Napoli zrehabilitował się w 70 minucie finalizując rajd Mertensa. Chwilę później Słowak skompletował hattricka pokonując Mirante pięknym strzałem zza pola karnego.

Na ostatnie 10 minut spotkania Donadoni postanowił zmienić wcześniej poturbowanego golkipera i wprowadzić Da Costę. Ta rotacja nie uchroniła jednak Rossoblu przed stratą siódmej bramki. W ostatniej akcji spotkania Dries Mertens minął kilka pachołków w koszulkach Bolonii i skompletował hattricka.