Słowacja pokonała na wyjeździe Maltę 1:3! Asysta Hamšíka!

Reprezentacja Słowacji pokonała Maltę w meczu eliminacyjnie do Mistrzostw Świata. Marek Hamšík rozegrał 40 minut.

W meczu grupy G, Malta podejmowała reprezentacje Słowacji. Wynik spotkania został otworzony już w drugiej minucie. Vladimír Weiss pokonał bramkarza rywali mocnym strzałem zza linii pola karnego.

Gospodarze odpowiedzieli bardzo szybko. Błąd Milana Skriniara wykorzystał Jean Farrugia i od 14 minuty na tablicy wyników widniał wynik remisowy. Słowacy wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Jan Gregus oddał strzał z dużej odległości a piłka po błędzie bramkarza trafiła do siatki.

Nasz kapitan, Marek Hamšík pojawił się na boisku dopiero w 50 minucie zmieniając Róbert Maka. W 79 minucie Malta strzeliła bramkę jednak nie została ona uznana. Jean Paul Farrugia pomagał sobie ręką w opanowaniu piłki za co otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji musiał opuścić boisko. W 83 minucie, Marek Hamšík znakomitym podaniem na dobieg uruchomił swojego kolegę Adama Nemeca, który swoim strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Po wygranej 1:3, Słowacja wysunęła się na drugie miejsce w swojej grupie. Aktualnie ma 4 punkty straty do Anglii.

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy!