Liga włoska piąta w tegorocznym rankingu UEFA.

Serie A zajęła 5 miejsce w klasyfikacji UEFA w sezonie 2016-17, ale zachowała przewagę nad Ligue 1 w klasyfikacji ogólnej.

Włoskie kluby nie zdobyły w tym sezonie żadnego europejskiego pucharu. Juventus doszedł do finału Ligi Mistrzów, Napoli odpadło w 1/8. Roma dotarła do 1/8 Ligi Europy a Fiorentina do 1/16. Pozostałe zespoły reprezentujące Serie A na arenie międzynarodowej, Sassuolo oraz Inter Mediolan, odpadły w fazie grupowej.

Oznacza to, że w tym sezonie, włoskie kluby zdobyły 85,5 punktu, zajmując piątą lokatę. W rankingu prowadzi Hiszpnia, wyprzedzając Anglię i Niemcy. Od następnego sezonu, cztery najlepsze ligi będą miały czterech reprezentantów, którzy automatycznie będą wchodziły do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Serie A utrzymuje ponad 16-punktową przewagę na Ligue 1 w średniej z ostatnich pięciu sezonów.

Jeżeli chodzi o ranking klubowy to najlepiej w tym sezonie sklasyfikowany został Juventus - 2miejsce. Napoli zajmuje 25 pozycję a Roma 26. W klasyfikacji ogólnej, Juventus pozostaje na piątym miejscu już od pięciu lat pomiędzy Atletico Madryt i PSG. Napoli jest 17, Fiorentina 24, Lazio 33, Roma 37, Milan 41 i Inter 45.