Bournemouth 2:2 Napoli - Remis na brytyjskiej ziemi!

Po zajęciu trzeciego miejsca w Audi Cup Azzurri udali się na sparing przeciwko Bournemouth. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a bramki dla Napoli zdobyli Dries Mertens i Piotr Zieliński.

Partenopei przeważali przez pierwsze 45 minut. W pierwszej połowie oddali na bramkę strzeżoną przez Begovicia 11 strzałów, na co gospodarze odpowiedzieli jedynie dwoma próbami. Inicjatywa po stronie Napoli przełożyła się na jedno trafienie. W 30 minucie po podaniu Callejona zza pola karnego uderzył Insigne, a piłka trafiła w podskakującego Mertensa czym zmyliła interweniującego Begovicia. 1:0.

Po przerwie bardzo szybko, bo już w 51 minucie wyrównał Benik Afobe. Napastnik dostał piłkę na 2 metrze po tym jak przelobowała ona bramkarza Napoli po kontakcie ze stopą Hysaja i głową zdołał ją skierować do w pełni odsłoniętej przez Reinę bramki. W dalszej kolejności kilkukrotnie z opałów ratował gospodarzy wprowadzony po przerwie Boruc.

Bramkę udało się zdobyć Simonowi Francis\'owi po tym jak futbolówkę przedw własnym polem karnym stracił Piotr Zieliński. Azzurri domagali się odgwizdania faulu na Polaku, ale arbiter pozostał nie wzruszony. Zieliński szybko odkupił swoje winy i to on w 83 minucie ustawił wynik spotkania na 2:2, gdy błędnie na przedpolu interweniował Boruc, a Rog przytomnie wyłożył piłkę do Polaka, dla którego trafienie było jedynie formalnością.