Podsumowanie 1 kolejki Serie A TIM!

Liga włoska wreszcie wystartowała i już w pierwszej kolejce mieliśmy wiele emocji. Sezon rozpoczęło spotkanie broniącego tytuł Juventusu z Cagliari, Azzurri grali z Hellasem. Zapraszam do krótkiego omówienia wszystkich spotkań pierwszej kolejki Serie A.

Juventus 3:0 Cagliari

Juve zgodnie z przewidywaniami pokonało bez kłopotów Cagliari i dobrze rozpoczęło sezon. Pierwszą bramkę w całym sezonie Serie A zdobył Mario Mandzukic, a następnie ekipę Rossoblu dobili dwaj argentyńczycy( Dybala i Higuain). Cagliari mogło zdobyć chociaż bramkę honorową, ale karnego wykonywanego przez Diego Fariasa pewnie wybronił Gigi Buffon.

Hellas Verona 0:2 Napoli

Hellas nie będzie dobrze wspominać powrotu po czocznej przerwie do Serie A. Napoli wygrało z ekipą z Werony aż 3:1, a jedną z bramek dla Azzurrich zdobył Milik, który tak jak i Piotrek Zieliński wystąpił w tym spotkaniu od pierwszej minuty. Drugą bramkę dla Napoli zdobył Souprayen po wpakowaniu piłki do własnej bramki, a swoje jubileuszowe, bo setne spotkanie w barwach Napoli bramką uczcił Faouzio Ghoulam.W drugiej połowie z boiska wyleciał Hysaj po faulu we własnym polu karnym, a karnego na bramkę zamienił Pazzini.

Atalanta 0:1 Roma

To spotkanie było nazywane hitem kolejki bowiem wicemistrz z ubiegłego sezonu podejmował ekipę, która zajęła czwarte miejsce w ubiegłych rozgrywkach. Jedyną bramkę dającą zwycięstwo Rzymianom zdobył nowy nabytek Giallorossich, Aleksander Kolarow.

Crotone 0:3 Milan

Milan świetnie rozpoczął sezon, a zadanie to ułatwił im obrońca gospodarzy,Ceccherini, który wyleciał z boiska już w pierwszych minutach spotkania. Bramki dla Rossonerich zdobywali Kessie, Cutrone oraz Suso.

Bologna 1:1 Torino

Obie drużyny w tym spotkaniu miały swoje szanse na zwycięstwo, ale spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem. Bramkę dla Bolognii zdobył Di Francesco, a dla Torino, Ljalić

UC Sampdoria 2:1 Benevento

Mecz rozpoczął się sensacyjnym prowadzeniem gości po historycznej bramce Ciccirettiego, ale jeszcze pod koniec pierwszej połowy stan spotkania wyrównał Quagliarella, a w drugiej połowie zdobywając drugą bramkę dał Sampie zwycięstwo i trzy punkty. W meczu w drugiej połowie na boisku pojawił się Karol Linetty.

Lazio 0:0 Spal

W tym meczu po świeżo zdobytym Superpucharze Włoch, Lazio było faworytem, a beniaminek Spal był skazywany na pożarcie. Ekipa przyjezdnych miała jednak świetną sytuację na objęcie sensacyjnego prowadzenia, ale ekipę Lazio uratował słupek, następnie do głosu doszli gospodarze którzy atakowali przez dalszą część spotkania, ale bezbłędny był tego dnia bramkarz gości, Gomis i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Inter 3:0 Fiorentina

Ekipa Neroazzurrich świetnie rozpoczęła sezon i pokonała Violę aż 3:0. Po pierszym kwadransie, Inter prowadził już 2:0 po dwóch bramkach zdobytych przez Mauro Icardiego, a pod koniec meczu ekipę Pioliego dobił Ivan Perisic, który zdobył bramkę na 3:0. Spalletti świetnie zaczyna swoją przygodę z Interem, a Pioli musi wziąć się ze swoją drużyną do pracy jeżeli nie chce zostać szybo bezrobotny.

Sassuolo 0:0 Genoa

W tym meczu lekkim faworytem było Sassuolo, ale już w 15 minucie bramkę dla gości mógł zdobyć Biraschi, jednak piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki , która uratowała Sassuolo. Następnie swoje szanse miały obie ekipy, ale mecz zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.

Udinese 1:2 Chievo

Goście wygrali z Udine po bramkach Inglese oraz Birsy, a gola dla Udinese zdobył Thereau. Na boiska Serie A w drugiej połowie powrócił były zawodnik Napoli, Valon Behrami, ale i on nie pomógł ekipie z Udine wywalczyć chociażby remisu.