Bologna 0:3 Napoli - Wynik lepszy niż gra!

Azzurri mają kolejne ciężkie spotkanie za sobą. Przed dwoma tygodniami pokonali po wyrównanej walce 3:1 Atalantę, a teraz długo męczyli się z dobrze dysponowaną Bolonią, pokonojąc rywali 0:3. Bramki dla Napoli zdobyli Jose Callejon, Dries Mertens i Piotr Zieliński.

Od pierwszych chwil spotkanie toczyło się w niewiarygodnie szybkim tempie. Zaskakujące było jednak, że to gospodarze z większą łatwością dochodzili do sytuacji bramkowych. Pierwszy raz goręcej zrobiło się pod bramką Reiny, gdy Hysaj został łatwo ograny przez Verdiego, a skrzydłowy oddał niecelny strzał z 8 metrów. Niedługo później znów Simone zagroził bramce Napoli. Włoch podszedł do rzutu wolnego i doskonale uderzył nad murem, ale doskonale dysponowany Hiszpan sparował piłkę na poprzeczkę. Kolejne ostrzeżenie dla gości to wrzutka Palacio z lewej strony kontynuowana była przez Di Francesco, a zakończona strzałem Masiny. Boczny defensor zdołał trafić do bramki Reiny, ale w momencie zagrania od Di Francesco znajdował się na spalonym. I tak przebiegła pierwsza część gry, w której Napoli nie zdołało stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji.

Po przerwie nadal nie wyglądało to najlepiej. Znowu zaatakowała Bologna. Doskonałą sytuację miał Destro, ale znów fantastycznie w bramce zachował się Reina, a sytuację załagodził Koulibaly. W 66 minucie chwilę złego ustawienia Masiny skrzętnie wykorzystał duet Insigne-Callejon. Włoch wrzucił na nos Hiszpana, a ten z 3 metrów umeścił piłkę między nogami Mirante.

Nerwowo było jeszcze do 83 minuty, gdy piłkę Pulgarowi "ukradł" Mertens i samodzielnie pobiegł na bramkę Bolonii uderzając piłkę do bramki znów pomiędzy nogami Mirante. Wynik został ustalony w 88 minucie po fantastycznej akcji zespołowej Napoli zakończonej dołożeniem nogi przez Zielińskiego. 0:3.