Lazio 1:4 Napoli - Szalone 5 minut!

Po stracie punktów we wtorek przez Inter dziś swoje szanse na odskoczenie Nerrazzurri wykorzystał Juventus oraz Napoli. Stara Dama pokonała Fiorentinę 1:0, a Azzurri wywieźli 3 punkty z Rzymu wygrywając z Lazio 1:4. Bramki dla Napoli zdobyli Kalidou Koulibaly, Jose Callejon, Dries Mertens i Jorginho.

Obie drużyny dosyć zachowawczo wchodziły w to spotkanie. Gospodarze przez pierwsze 15 minut starali się jak najczęściej znajdować w posiadaniu piłki. Przez pierwszy kwadrans żadna z drużyn nie zdołała stworzyć groźniejszej sytuacji. Z czasem inicjatywa zaczynała coraz bardziej przechodzić na stronę Napoli, jednak Azzurri nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze ustawione Lazio, które czekało na dogodną sytuację do kontry.

W polu karnym Partenopei zagotłowało się w 30 minucie, gdy po nieudanej wrzutce z rzutu rożnego w niepotrzebny drybling wdał się Callejon, po czym stracił piłkę przed polem karnym. Sytuację wykorzystał Ciro Immobile, który wrzucił futbolówkę do De Vrija, a obrońca pokonał źle interweniującego Reinę. Pod koniec pierwszej połowy Azzurri dali powody do podtrzymania nadziei kibicom. Najpierw blisko wyrównania był Hamsik, a później setkę zmarnował Callejon.

Po przerwie mecz odwrócił się jednak o 180 stopni. To znaczy sam się nie obrócił, pomogli w tym Azzurri, którzy w 5 minut wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw strzał Albiola dobił Koulibaly, chwilę później koronkowa akcja zakończona podaniem Hamsika i strzałem Callejona w sytuacji sam na sam. 1:2. Na koniec tego maratonu Mertens zrobił znów coś niesamowitego. To trzeba zobaczyć. Belg przelobował bramkarza z dość ostrego kąta zza pola karnego nawet nie patrząc w stronę bramki.

Po czymś takim Lazio było na deskach. Napoli tworzyło sobie kolejne szanse, a wynik spotkania ustaliło w 92 minucie, gdy wymiana piłki pomiędzy Zielińskim a Milikiem zakończyła się wskazaniem jedenastki dla Azzurri, którą na bramkę zamienił Jorginho.