Roma - Napoli; Derby del Sole!

Powrót po przerwie reprezentacyjnej zapowiada się fascynująco. Najpierw Juventus zmierzy się z Lazio, później Roma podejmie Napoli, a na deser Derby Mediolanu. Spotkanie Neapolitańczyków rozpocznie się o 20:45, a transmitowane będzie przez ELEVEN SPORTS.

Rzymianie są na fali wznoszącej. Po oblanym pierwszym poważnym teście w drugiej kolejce z Interem zdołali wygrać wszystkie kolejne spotkania. Ostatnio pokonali na wyjeździe Milan 0:2 trafiając do bramki Donnarummy pod koniec meczu. Jednak już w 30 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Kevin Strotman, którego zastąpił Pellegrini. Urazu w meczu z Milanem doznał także Daniele de Rossi. Obaj trenują mimo urazów. W meczu z Napoli z pewnością nie zagra Stephan El Shaarawy, który doznał kontuzji w trakcie zgrupowania kadry.Cały czas wyróżniającą się postacią w drużynie Di Francesco jest Dzeko, król strzelców poprzedniego sezonu i zdobywca 7 bramek w obecnej kampanii.Roma w 2017 roku przegrała trzy spotkania ligowe u siebie: z Napoli 1:2, Lazio 1:3, a także w tym samym stosunku z Interem w obecnych rozgrywkach. Dziewięć innych spotkań Roma wygrała, jedno zremisowała.

Przed przerwą reprezentacyjną Azzurri w środku tygodnia pokonali Feyenoord, a później szybko uporało się z Cagliari, wygrywając 7 spotkanie w Serie A.Napoli to pierwsza drużyna w historii Serie A, która w pierwszych siedmiu wygranych meczach zdobyła 25 goli. Podobnie jak w poprzednim sezonie Dries Mertens chce włączyć się do walki o koronę króla strzelców trafiając już 7-krotnie do bramki rywali.Napoli w 2017 roku nie przegrało jeszcze żadnego ligowego spotkania na wyjeździe, w całym poprzednim sezonie wygrało 13, a przegrało zaledwie dwa spotkania wyjazdowe będąc najlepszą pod tym względem drużyną ligi siedem punktów lepszą od Juventusu, a pięć od Romy. Jeśli Azzurri chociaż raz trafią do bramki Alissona to będą mieli na swoim koncie już 200 bramek zdobytych pod wodzą Maurizio Sarriego.