Genoa - Napoli ; Czas wrócić na fotel lidera!

Dzisiejszego wieczoru FC Genoa podejmie na własnym boisku drużynę SSC Napoli. Goście będą walczyć o trzy punkty aby wrócić na fotel lidera włoskiej ekstraklasy. Pierwszy gwizdek na Stadio Luigi Ferraris już o 20:45 a transmisje z tego meczu można będzie śledzić w ELEVEN SPORTS.

Zawodnicy Napoli nie mają lekko w tym sezonie. Grafik meczowy jest bardzo napięty. Po spotkaniu na szczycie Serie A z Interem Mediolan i zaledwie kilku dniach przerwy, dziś przyszedł czas na Genoe. Nerazzurri wygrali wczoraj z Sampdorią na San Siro i wskoczyli na pozycję lidera włoskiej ekstraklasy. Drużyna Sarriego nie może pozwolić sobie by choćby jeden mecz potraktować z taryfą ulgową. Nie ma meczów mniej ważnych. Nie ma też miejsca na stratę punktów.

Dzisiejsi rywale Napoli nie prezentują się w tym sezonie najlepiej. Zajmują dopiero 14 lokatę w lidze w sześcioma punktami na koncie. Niekorzystnie wygląda tez ich bilans spotkań na własnym boisku. Na cztery meczy aż trzy zakończyły się porażką. Jedynie z Chievo udało się zatrzymać jeden punkt.

Dziś możemy liczyć na to, że Azurri ruszą do ataku od pierwszej minuty. Szybko strzelona bramka pozwoli uspokoić grę i kontrolować przebieg spotkania.