Azzurri w barwach narodowych - Spotkania towarzyskie!

Polska 0:0 Urugwaj, Słowacja 1:2 Ukraina, Belgia 3:3 Meksyk, Rumunia 2:0 Turcja, Chiny 0:2 Serbia. Oto zestaw wyników spotkań towarzyskich reprezentacji w kadrach, których występują Partenopei.

Polska 0:0 Urugwaj - 20 minut Zielińskiego, eksperyment Nawałki i pożegnanie Boruca!
Pięć lat temu Polacy dostali bolesną lekcję od Urugwajczyków. Żal było patrzeć. Kibice byli w szoku, selekcjoner Waldemar Fornalik też. Teraz nie było już takiej traumy.Ten mecz był pożyteczny, by się przekonać, ile dobrego w naszej kadrze przez pięć lat się wydarzyło. Osłabieni biało-czerwoni nie spanikowali, Adam Nawałka wiedział, jak przeciwstawić się Urugwajczykom. Starannie przygotował taktykę, nie zawahał się eksperymentować, a gdyby nie czuł się pewnie, to w sytuacji, gdy brakuje Roberta Lewandowskiego czy Łukasza Piszczka, nie kombinowałby z ustawieniem, bo po co fundować sobie dodatkowe problemy. Nie jako poszkodowanym tym zmian był Piotr Zieliński, dla którego zabrakło miejsca w pierwsze jedenastce. 23-latek pojawił się na boisku na ostatnie 20 minut. Był to mecz pożegnalny z kadrą dla Artura Boruca.

Ukraina 2:1 Słowacja - Marek Hamsik
Mimo wyjścia na prowadzenie Słowacy przegrali z Ukrainą. Już w 10 minucie spotkania prowadzenie gościom dał Stetina, ale dwójka skrzydłowych Yarmolenko i Konoplyanka pogrązyła Słowaków. 64 minuty zagrał Marek Hamsik.

Belgia 3:3 Meksyk - Dries Mertens
Spotkanie to przyniosło wiele emocji. W przeciągu 90 minut Belgowie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale goście wyrównywali i koniec końców to Romelu Lukaku uchronił gospodarzy przed porażką. Napastnik Manchesteru United popisał się dubletem, który z drugiej strony zównoważył będący w doskonałej formie Hirving Lozano (PSV). Całą drugą połowę na boisku spędził Dries Mertens, który zastąpił Kevina De Bruyne.

Rumunia 2:0 Turcja - 90 minut Chirichesa

Chiny 0:2 Serbia - Maksimović cały mecz na ławce.