Crotone - Napoli; Zakończyć zwycięsko ten rok!

W ostatnim tegorocznym starciu Azzurri podejmą na wyjeździe Crotone. Piątkowe zwycięstwo zapewni Partenopei wejście w nowy rok z pozycją lidera Serie A. Spotkanie rozpocznie się o 20:45, a transmitowane będzie przez ELEVEN SPORTS.

Przez pierwszą połowę podopieczni Waltera Zengi skutecznie bronili się przed atakami Lazio, ale w drugiej połowie w końcu skapitulowali, stracili cztery bramki i zdecydowanie przegrali w stolicy. W swoim zaledwie trzecim meczu jako szkoleniowiec Crotone Walter Zenga przegrał już drugie spotkanie, a w dodatku zespół przegrał pięć z ostatnich sześciu spotkań w lidze. Cztery gole na koncie ma nadal najskuteczniejszy zawodnik Crotone, Ante Budimir, który w ostatnich pięciu spotkaniach strzelił tylko jedną bramkę. Crotone wygrało w tym sezonie zaledwie trzy spotkania u siebie, w dziewięciu meczach strzeliło siedem bramek.

Piłkarze lidera przegrywali u siebie z Sampdorią już od 2. minuty, ale do przerwy strzelili trzy gole i już wtedy ustalono wynik spotkania na 3:2 dla gospodarzy. Po serii dwóch kolejek bez zwycięstwa drużyna Maurizio Sarriego wygrała dwa ostatnie spotkania wracając na pozycję lidera, a co najważniejsze w obu spotkaniach strzeliła w sumie aż sześć goli. Nadal w kiepskiej formie jest najskuteczniejszy gracz Napoli Dries Mertens, który w ostatnich siedmiu spotkaniach nie strzelił ani jednej bramki, zanotował jednak cztery asysty. W meczu z Crotone z pewnością nie zagra ukarany dwiema żółtymi kartkami lewy obrońca Mario Rui. Napoli to nadal najskuteczniejsza drużyna Serie A w meczach wyjazdowych: jedyna która jeszcze nie przegrała spotkania, w dziewięciu meczach zanotowała osiem zwycięstw, a zremisowała jedynie z Chievo na początku listopada 0:0.