Napoli 1:2 Atalanta - La Dea w półfinala Coppa Italia!

Azzurri kończą tegoroczną edycję Coppa Italia na ćwierćfinale ulegając na własnym obiekcie Atalancie 1:2. Jedyną bramkę dla Napoli zdobył Dries Mertens, dla którego było to pierwsze trafienie od ponad 2 miesięcy.

W pierwszej połowie bramkarze obu drużyn nie mieli zbyt dużo do roboty. Luigi Sepe ani razu nie musiał wysilać się przy próbach gości, natomiast Etrit Berisha tylko raz wyciągnął się przy strzale Callejona parując futbolówkę na rzut rożny. Azzurri jeszcze kilka razy zagrozili bramce Atalanty, ale Hiszpanowi brakowało kilku centymetrów, by sięgnąć doskonałe zagranie Hamsika, a efektowna przewrotka Adama Ounasa minimalnie minęła słupek bramki gości. Dogodną sytuację przed przerwą miał także Piotr Zieliński, ale Polak nie potrafił wepchnąć piłki do siatki z najbliższej odległości.

Po zmianie stron wynik szybko otworzył Castagne, który dobił zablokowane uderzenie Corneliusa silnym strzał pod poprzeczkę. Niedługo później doszło do zamieszania w szesnastce La Dei, gdy w brawurowy rajd zabrał się Mario Rui, czego efektem było nerwowe wybicie defensywy gości. Wybijana piłka trafiła w rękę Rafaela Toloia, ale arbiter po konsultacjach nie zdecydował się wskazywać na jedenasty metr.

10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry fatalnie poślizgnął się Vlad Chiriches, dzięki czemu Papu Gomez mógł dynamicznie ruszyć na bramkę Luigiego Sepe, którego pokonał potężnym strzałem pod poprzeczkę. Azzurri zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Driesa Mertensa po asyście Lollo Insigne.

Tą porażką Napoli zakończyło swoją tegoroczną przygodę z Coppa Italia na ćwierćfinale.