Napoli 1:0 SPAL - Skromnie po fantastycznym początku!

Napoli w niedzielne popołudnie pokonało SPAL 1:0 po bramce Allana. Jest to 9 zwycięstwo z rzędu dla Partenopei i zdobyte 3 punkty pozwalają wrócić im na fotel lidera Serie A, po tym jak Juventus wygrał derbową rywalizację z Torino 0:1.

Już w przeciągu pierwszych 6 minut Azzurri byli blisko zdobycia bramki 3 razy. Najpierw dwukrotnie niewiele zabrakło Lollo Insigne.Szczęście gości nie trwało jednak długo i już w szóstej minucie spotkania padła bramka na 1:0. Koronkową akcję Napoli z zimną krwią sfinalizował Allan, wykorzystując doskonałe podanie Callejona. Azzurri dalej dochodzili do kolejnych sytuacji.Jose Callejon już w 10. minucie wypracował kolejną doskonałą sytuację. Tym razem jednak świetna interwencja Alexa Mereta uratowała zespół z Ferrary. Kilka chwil później o włos od zdobycia bramki był Kalidou Koulibaly.W kolejnych minutach Napoli nie zwalniało tempa, ale dobra postawa bramkarza oraz obrońców SPAL sprawiła, że Południowcy nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Ostatnim akcentem pierwszych 45. minut był strzał Marka Hamsika. Ponownie na medal spisał się bramkarz gości. Był to zdecydowanie najjaśniejszy punkt drużyny przyjezdnych.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Napoli cały czas atakowało, ale nie potrafiło strzelić drugiej bramki. Wśród podopiecznych Mauricio Sarriego najbliższy zmiany wyniku był Dries Mertens w 59. minucie spotkania. Jego rajd prawą stroną boiska skończył się jednak tylko rzutem rożnym.Po raz kolejny swoje umiejętności pokazał Alex Meret. Kilka minut później udało się Hamsikowi wpakować piłkę do siatki gości, ale po użyciu technologii VAR bramka nie została uznana. Słowak był na pozycji spalonej.