Napoli 3:2 Cagliari: Dobry atak, słaba obrona

SSC Napoli po bardzo trudnym i wyrównanym pokonało na własnym stadionie Cagliari Calcio 3:2. Dzięki temu porażka Milanu z Juventusem da różnicę siedmiu punktów między Błękitnymi, a Rossonerri. Obie bramki gości padły po błędach defensywy, których obrona Azzurrich musi unikać. Inną ważną kwestią jest zółta kartka dla Edinsona Cavaniego, który przez nią nie będzie mógł zagrać w następnym spotkaniu.

Pierwsza bramka wpadła w 18. minucie. Wtedy to został wykonany rzut rożny, po którym Edinson Cavani wybił piłkę tuż przed pole karne. Niestety żaden z Neapolitańczyków nie czekał na footbolówkę, a Ibarbo przejął ją i strzelił w prawy dolny róg zdobywają bramkę.

Napoli wyrównało dopiero pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Po rzucie wolnym dla Azzurrich obok pola karnego zostało wymienine kilka krótkich podań. W końcu piłka trafiła do Astoriego, który umieścił ją w swojej bramce.

Z kolei na prowadzenie, Błękitni czekali aż 64 minuty. Po kolejnym rzucie wolnym praktycznie z tego samego miejsca, piłka powędrowała w środek pola karnego. W zamieszaniu jeden z piłkarzy podał głową do Paolo Cannavaro. Ten oddał strzał, który został obroniony przez bramkarza gości. Jednak Edinson Cavani wykorzystał okazję i wbił footbolówkę do siatki.

Radość po zdobytym golu przez Edinsona Cavaniego.

Niestety w 71. minucie to Cagliari wyrównało. Marco Sau otrzymał piłkę po kolejnym stałym fragmencie. Po czym zrobił obrót z footbolówką i strzelił do bramki Napoli. Niestety Antonio Rosati ponownie nie sprostał wymaganiom i puścił gola. Ostateczny wynik Azzurri ustanowili dopiero w doliczonym czasie gry. Jeden z Neapolitańczyków podał do Lorenzo Insigne, który po ominięciu kilku przeciwników popisał się wspaniałym strzałem w okienko z przed pola karnego.