Bologna 0:3 Napoli: Azzurri wicemistrzami

SSC Napoli pokonało na wyjeździe Bolognę aż 3:0. Dla ekipy z Neapolu jest to ważne zwycięstwo, ponieważ dzięki niemu, Azzurrri zostali wicemistrzami Włoch. Gole zdobyli: Marek Hamsik, Edinson Cavani oraz Blerim Dzemaili.

Pierwszego gola Azzurri zdobyli dopiero po rozpoczęciu drugiej części spotkania. Stało się to w 53. minucie. Wtedy to Blerim Dzemaili popisał się bardzo dokładym podaniem pod nogi Marka Hamsika, ten wykorzystał szansę i dał prowadzenie Neapolitańczykom.

Wynik podwyżony został dziesięć minut później. Stojanowić sfaulował Edinsona Cavaniego we własnym polu karnym. Sędzia pokzał na jedenastę. Do strzału podszedł oczywiście El Matador. Urugwajczyk wykorzystał karnego, a na tablicy wyników było już 2:0.

Jeszcze nie skończył się piąty kwadrans gry, a Azzurri ustanowili już ostateczny wynik całego spotkania. Tym razem to Edinson Cavani podał do Blerima Dzemailiego. Szwajcar wykorzystał szansę i zdobył swoją szóstą bramkę w Serie A, wyrównując tym wynik Gokhana Inlera.