Napoli - Crotone; Wracamy do gry!

W sobotę o 15 piłkarze Napoli wybiegną na Stadio Diego Maradona, próbując podtrzymać dobrą passę sprzed przerwy reprezentacyjnej. Rywalem azzurri w tym spotkaniu będzie Crotone, które do tej pory jest wyraźnym outsiderem ligi i zmierza prosto do Serie B.

NIEOBECNI
Napoli - Koulibaly (zawieszenie), Demme, Ospina i Ghoulam (kontuzja)
Crotone - Petriccione (zawieszenie) i Cigarini (kontuzja)

Przerwa reprezentacyjna wypadła dla piłkarzy Napoli w momencie, gdy Ci zaczęli do dobrej gry dokładać stabilizację. Ostatnie spotkania przed pauzą napawały optymizmem, więc nie dziwi fakt, że wybiegając w sobotę na murawę jedynym celem będzie zgarnięcie 3 punktów w pojedynku z ostatnią drużyną ligi oraz ponowne wejście na odpowiednie obroty. Lepiej wygląda już sytuacja kadrowa dla Gattuso. Urazy wyleczyli wszyscy ofensywni gracze, więc siła ognia z przodu powinna udowodnić na boisku wyższość gospodarzy. Wierząc jedynie statystyce można pokusić się o stwierdzenie, że jeśli jakiś zespół potrzebuje 3 punktów to największe szanse na ich zdobycie ma zapraszając Crotone na własny obiekt. Dla gości będzie to 15 wyjazdowe starcie, a jak do tej pory zdobyli jedynie 2 punkty w delegacji, jednocześnie przegrywając 12 spotkań. Oznacza to, że zespoły Serie A podejmujące u siebie zespół pitagorici zdobywali 38/42 punkty w tych meczach. Wygrać nie udało się jedynie Torino (0:0) i Udinese (0:0). Każdy zespół, który strzelał Crotone bramkę na własnym stadionie później wygrywał te spotkanie. Ostatni raz Crotone nie przegrało wyjazdowego spotkania 109 dni temu (15 grudnia 2020).