Napoli 1:1 Inter. Cenny punkt z liderem!

W meczu 31. kolejki Serie A Napoli na własnym stadionie zatrzymało Inter Mediolan. Mecz skończył się wynikiem 1:1. To zasłużony podział punktów po niezbyt ciekawym, ale intensywnym meczu.

Na początku przeważało Napoli, choć ciężko mówić tu o klarownych sytuacjach do zdobycia gola. Z dystansu próbował Fabian, ale był to łatwy strzał do obrony dla bramkarza. Po stałych fragmentach próbowali de Vrij i Koulibaly, ale główki obu znacząco minęły się z bramką. Groźnie skontrował nas Inter, ale źle zagrał Darmian i piłkę z pola karnego wybił na aut Insigne po świetnym powrocie. W 36. minucie padła kuriozalna bramka dla Azzurich. Insigne podawał do Osimhena, a piłkę złapał Handanovic i...wylądowała ona w siatce. Blisko wyrównania był Inter, ale strzał Lukaku zatrzymała poprzeczka. Chwilę później dobrze zachował się Meret, gdy Barella wychodził na czystą pozycję i za daleko sobie wypuścił piłkę.

Inter był groźniejszy po przerwie. W 55. minucie Manolas wybił piłkę przed pole karne, a Eriksen świetnie uderzył w prawy róg bramki. Po golu Inter się cofnął, a Napoli jeszcze dwa razy mogło zdobyć zwycięską bramkę. Po rzucie wolnym Politano dobrze uderzył Di Lorenzo, a z piłką minął się Ruiz. Matteo sam później był bliski wpisania się na listę strzelców, ale niestety trafił w poprzeczkę. Sędzia podyktował dla nas rzut karny po wślizgu de Vrija, ale interweniował VAR i po przeanalizowaniu sytuacji słusznie go zabrał. W doliczonym czasie pomylił się Rui, a w pole karne wbił Hakimi. Na szczęście piłkę wybił Manolas.

Oceny za mecz (skala 1-10)

Meret 4,5 - Mógł zachować się lepiej przy golu dla Interu - nie przy samym uderzeniu Eriksena, ale przy dośrodkowaniu Hakimiego kilka sekund wcześniej. Obronił jeden strzał.

Di Lorenzo 6 - Bez rażących błędów. Celnie podawał i nie tracił piłek.

Manolas 7.5 - Miał trochę problemów na początku spotkania, ale w drugiej połowie zagrał świetnie i uratował nas w kilku sytuacjach.

Koulibaly 7.5 - Dobrze zajmował się Lukaku i wychodził zwycięsko z większości pojedynków.

Mario Rui 5.5 - Dwa razy ograny przez Hakimiego, poza tym nie grał źle.

Fabian Ruiz 6 - Trochę słabiej niż w ostatnich meczach, ale grał dokładnie i unikał strat.

Demme 7 - Najlepszy z pomocników Napoli. Będzie go brakować z Lazio.

Politano 6.5 - Dużo lepszy po przerwie. Zagrał dobrą piłkę z rzutu wolnego, groźnie uderzył z prawej nogi w poprzeczkę i chętniej brał grę na siebie.

Zieliński 5 - Niestety jest w słabej formie, co po raz kolejny udowodnił. Raczej niewidoczny, a gdy już dostawał piłkę to nie było z niego pożytku i zdarzały mu się proste błędy techniczne.

Insigne 7 - Brał rozgrywanie na siebie i chętnie się cofał, ale brakowało błysku. Miał znaczący udział przy jedynej bramce Napoli.

Osimhen 5.5 - Ciężko go krytykować, bo w ogóle nie dostawał podań. Nie miał szans w starciach z trzema środkowymi obrońcami Interu.