Napoli 5:1 Udinese. Tak blisko Ligi Mistrzów!

W meczu otwierającym 36. kolejkę Serie A Napoli pokonało Udinese 5:1 na własnym stadionie. Był to dobry mecz naszych piłkarzy, którzy korzystali z błędów bramkarza i obrońców gości. Zostają nam już tylko dwa spotkania, które należy wygrać aby awansować do Ligi Mistrzów.

Oceny meczowe:

Meret 6 - Strzał Okaki był nie do obrony.

Di Lorenzo 7 - Zdarzały mu się pomyłki w tyłach, zmarnował jedną doskonałą sytuację na zdobycie gola. Zrehabilitował się strzelając na 4:1 w 66. minucie.

Rrahmani 6.5 - Poprawny występ Amira.

Manolas 6 - Powinien się lepiej zachować przy golu i nie dać się ograć Okace.

Hysaj 6.5 - Bez większych zarzutów.

Fabian Ruiz 8.5 - Dla mnie piłkarz meczu. Chętnie pokazywał się do gry, brał rozgrywanie na siebie, pokazał kilka ciekawych podań, a ozdobą jego występu był gol z dystansu im. Fabiana 19/20. Oby tak dalej.

Bakayoko 6.5 - Momentami brakowało koncentracji i odpowiedzialności, ale zanotował kilka ważnych odbiorów.

Lozano 7 - Słaba pierwsza połowa, ale w drugiej było już lepiej i sam wypracował swojego gola dobrym pressingiem.

Zieliński 8 - Znowu gol i asysta, znowu jakby poza liczbami mało widoczny. Trzeba jednak go pochwalić za pierwsze double-double w naszych barwach. Ma już 10 bramek i 12 ostatnich podań w tym sezonie.

Insigne 7 - Widziałem lepsze mecze Lorenzo. Przez większość meczu więcej dawał w grze obronnej, niż w ofensywnej. Pod koniec zdobył jednak piękną bramkę.

Osimhen 7 - Wczoraj bez gola, ale to był kolejny dobry występ Victora, który robił miejsce kolegom z zespołu i odnajdywał się w grze kombinacyjnej. Ważny udział przy golu Zielińskiego.