Udinese 0:4 Napoli. Koncert na Dacia Arena!

SSC Napoli wygrało swój czwarty ligowy mecz z rzędu, kończąc tydzień jako lider Serie A i jedyna drużyna z kompletem punktów. Udinese zostało pokonane 4:0 dzięki trafieniom Victora Osimhena, Amira Rrahmaniego, Kalidou Koulibaly\'ego oraz Hirvinga Lozano.

Mierzyły się dwie drużyny, które w dobrym stylu rozpoczęły sezon. Udinese do tej pory było niepokonane, triumfując nad Spezią i Venezią po remisie z Juventusem na otwarcie sezonu. To był specjalny mecz dla naszego trenera Luciano Spallettiego, który prowadził Zebrette z powodzeniem przez trzy sezony i wprowadził ich klub do Ligi Mistrzów.

Przez 25 minut Udinese radziło sobie całkiem dobrze, a Napoli nie podkręcało tempa. Aby objąć prowadzenie wystarczyła jednak jedna akcja. Mario Rui świetnie wypatrzył Insigne i zagrał za linię obrony, Włoch przelobował Silvestriego, a piłkę do siatki ostatecznie wbił Osimhen. Pozostała część meczu to już pełna kontrola i dominacja naszych piłkarzy, którzy zagrali najbardziej przekonujący mecz w sezonie. Z dystansu w słupek trafił Fabian Ruiz. W 35. minucie było już 2:0. Znakomicie stały fragment gry rozegrali Insigne, Ruiz i Koulibaly, a Rrahmani miał za zadanie trafić do pustej bramki.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy ponownie strzeliliśmy gola po stałym fragmencie, tym razem rozgrywając na krótko rzut rożny. Politano wrzucił na dalszy słupek, Fabian to wycofał, a z woleja pod poprzeczkę huknął Koulibaly. Blisko swojej pierwszej bramki dla Napoli był Zambo Anguissa, ale jego strzał obronił Silvestri. Wynik spotkania ustalił Hirving Lozano, uderzając w prawy róg bramki po podaniu Mario Ruiego.