Napoli 3:2 Leicester. Gramy dalej!

Napoli w okrojonym składzie pokonało Leicester City 3:2 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Ten wynik daje nam drugie miejsce w grupie za Spartakiem i awans do 1/16 finału LE.

Dużo działo się już od samego początku. Pierwszą sytuację na zdobycie gola mieli goście. Dobry strzał w róg bramki oddał Castagne, ale Mario Rui na spółkę z Meretem powstrzymali Leicester przed objęciem prowadzenia. Kilka chwil później Zieliński dobrze poprowadził akcję, strzał Petagni został zablokowany, ale przy piłce znalazł się Ounas który długo się nie zastanawiał i prawą nogą pokonał Schmeichela. Kilkanaście minut później było już 2:0. Zagapił się Bertrand podczas pułapki ofsajdowej, kapitalnie Petagnę wypatrzył Zieliński, a napastnik wyłożył piłkę Elmasowi do pustej bramki. Leicester szybko wróciło do gry. Piłka nie została wybita po stałym fragmencie Maddisona, trafiła pod nogi Evansa, a Irlandczyk z Północy trafił do bramki Mereta. Podobnie padł drugi gol dla Lisów. Znowu nie zażegnano niebezpieczeństwa po rzucie wolnym, aDewsbury-Hall mocno uderzył z linii pola karnego i piłka wpadła do siatki. Pod koniec pierwszej połowy boisko opuścił Lozano po starciu z Ndidim. Do przerwy utrzymał się wynik 2:2.

Napoli mocno zaczęło też drugą połowę. Schmeichel efektownie obronił próbę Ounasa, a główka Elmasa wylądowała tuż obok bramki. Nie pomylił się Macedończyk kilka minut później, gdy dostał świetne podanie od Di Lorenzo w pole karne. Eljif zamarkowaniem strzału zmylił Castagne\'a, przełożył piłkę na lewą nogę i zdobył trzeciego gola Napoli. Emocje w tym meczu jednak się nie skończyły, chociaż bramek już nie ujrzeliśmy. Di Lorenzo kilka minut po asyście mógł zaliczyć kolejne decydujące podanie, ale przy bramce Leicester. Jego fatalne zagranie środkiem przejął Maddison i w stuprocentowej sytuacji trafił w słupek. Vardy nieznacznie się pomylił, a kolejną spektakularną interwencję zaliczył duński bramkarz Leicester przy uderzeniu Malcuita.

Niewiele brakowało, aby Napoli wygrało grupę C. Spartak wygrał z Legią 1:0, a w ostatniej akcji meczu rzut karny zmarnował Pekhart. Przy remisie z grupy awansowałyby zarówno Napoli, jak i Leicester.

Napoli 3:2 Leicester (Ounas 4\', Elmas 24\', Elmas 53\' - Evans 27\', Dewsbury-Hall 33\')