Juventus 1:1 Napoli. Wywozimy punkt z Turynu!

Fani Napoli mogą być dumni ze swoich piłkarzy. Mimo podejścia do meczu w bardzo okrojonym składzie udało się nam zremisować 1:1 na ciężkim historycznie terenem dla naszego zespołu. Piłkarze Azzurrich pozytywnie zaskoczyli, zagrali naprawdę dobrze i odpowiedzialnie. Bramki zdobyli Dries Mertens i Federico Chiesy.

Braki w Neapolu spowodowane są kontuzjami, koronawirusem i Pucharem Narodów Afryki. Dostępni po urazach nie są nadal Fabián Ruiz i Victor Osimhen, wirus wykluczył ze spotkaniaMário Ruiego,Kévin Malcuita, Hirvinga Lozano i Alexa Mereta, a w Afryce do turnieju przygotowują się Kalidou Koulibaly, Adam Ounas iAndré Zambo Anguissa. Na ławce trenerskiej z powodu pozytywnego testu na COVID-19 zabrakło także Luciano Spallettiego. Ostatecznie zagrali Amir Rrahmani, Stanislav Lobotka i Piotr Zieliński, choć według sanepidu mieli zostać na kwarantannie, a po przebyciu wirusa do kadry meczowej wrócił Eljif Elmas.

W ekipie gospodarzy zabrakło Danilo, Giorgio Chielliniego i Leonardo Bonucciego, ale do kadry wrócili Federico Chiesa i Paulo Dybala.

Pierwsze minuty to mocny początek Juventusu, a najgroźniejszą okazję do zdobycia gola miał McKennie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Amerykanin jednak nieznacznie się pomylił. Wkrótce to Napoli przejęło inicjatywę i w 23. minucie Wojciech Szczęsnymusiał wyciągać piłkę z siatki. Długą górną piłkę zagraną przez Insigne z głębi pola przyjął Politano i odegrał ją Mertensowi, a Belg się nie pomylił i rozpoczął strzelanie naAllianz Stadium. Potem obie drużyny nie kreowały jakościowych sytuacji, ale było sporo prób z dystansu. Strzał Cuadrado minął się z bramką Ospiny, a mocne uderzenie Zielińskiego leciało zbyt blisko środka bramki, co ułatwiło interwencję Szczęsnemu. Mertens próbował ponownie z rzutu wolnego, ale piłka powędrowała zbyt wysoko i do przerwy utrzymał się wynik 0:1.

W drugiej połowie tempo wyraźnie spadło. Szczęśliwie udało się zdobyć gola Chiesie, gdyż piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od Lobotki i trafiła w lewy róg bramki Napoli. Po tym Allegri wycofał swoją drużynę, a piłkarze Napoli grali tak, jak przez cały mecz - odpowiedzialnie i ostrożnie, bez niepotrzebnego ryzyka. Strzały Chiesy i Mertensa nie były zbyt groźne dla bramkarzy. Trochę ożywienia z ławki wniósł Dybala, ale z jego strzałem z dystansu też poradził sobie Ospina. W końcówce meczu mieliśmy kontrowersyjną sytuację z potencjalnym faulem De Ligta na Di Lorenzo, ale sędzia nie uznał tego za "jedenastkę", a VAR nie interweniował. W doliczonym czasie gry Cuadrado dośrodkował piłkę na głowę Keana, ale Włoch nie zdołał umieścić jej w siatce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1

Juventus - Napoli 1:1 (Chiesa 54\' - Mertens 23\').