Napoli 1:0 Sampdoria. Powrót na dobre tory!

W meczu 21. kolejki Serie A Napoli pokonało Sampdorię 1:0 po golu Andrei Petagni. Udało się odczarować nasz stadion, na którym ostatnio polegliśmy ze Spezią i z Empoli. Zagraliśmy dobry mecz, kontrolując przebieg spotkania i nie pozwalając na wiele rywalowi.

Spalletti trochę zamieszał. W porównaniu do meczu z Juventusem zrobił dwie zmiany - zakażonego koronawirusem Zielińskiego zastąpił Petagna, a na prawym skrzydle zamiast Politano mecz rozpoczął Elmas. Trochę braków miała też Sampdoria, gdyż po czerwonej kartce z Cagliari pauzował Candreva, a trener D\'Aversa nie mógł liczyć na duet obrońców Yoshida - Colley.

Oglądaliśmy mecz do jednej bramki. Piłkarze Napoli atakowali przez całe 90 minut, a 1:0 to najniższy wymiar kary dlaBlucerchiatich, chociaż trzeba przyznać, że dogodnych sytuacji nie było zbyt wiele. Ciężko było się przebić przez mocno wycofany zespół Sampdorii. W 30. minucie z urazem boisko opuścił Insigne. Pierwszy celny strzał Napoli w tym meczu oddał Rrahmani zza pola karnego, ale poradził sobie z nim Audero. Bezpośrednio z rzutu wolnego próbował Ghoulam, a piłka wylądowała w siatce po główce Jesusa i asyście Politano. VAR anulował jednak to trafienie. W swoim stylu do środka schodził Politano, ale jego mocne uderzenie minimalnie minęło się z bramką. W 43. minucie sędzia już musiał uznać golaAzzurrich. Autorem ładnego trafienia był Andrea Petagna, strzelając ze spektakularnych nożyc.

W drugiej połowie działo się jeszcze mniej. Padł tylko jeden celny strzał przez całe 45 minut. Świetną piłkę Elmasa zmarnował Mertens złym przyjęciem, próbowali Petagna, Elmas i Mertens, ale żadne z tych uderzeń nie wylądowało w siatce Falcone. Swój debiut zaliczył Tuanzebe.

Napoli 1:0 Sampdoria (Petagna 43\')