Porażka Urugwaju, Cavani bez gola

W pierwszym spotkaniu grupy B Pucharu Konfederacji Urugwaj przegrał 1:2 z Hiszpanią. Cały mecz w barwach drużyny z Ameryki Południowej rozegrał Edinson Cavani, ale nie zdołał pokonać Ikera Casillasa.

Napastnik Napoli został ukarany w pierwszej połowie żółtą kartką za nieczystą walkę w powietrzu z Sergio Ramosem. W reprezentacji Urugwaju wystąpił także Walter Gargano, który w 63. minucie został zmieniony. Gole dla Hiszpanów strzelili Pedro i Roberto Soldado, a honorową bramkę dla Urusów zdobył Luis Suarez.

W spotkaniu grupy A Włochy wygrały z Meksykiem 2:1. Gole strzelali Andrea Pirlo, Mario Balotelli i Javier Hernandez z rzutu karnego. Cały mecz na ławce rezerwowych Italii spędził obrońca Napoli Christian Maggio, który przegrał walkę o miejsce w składzie z Ignazio Abate.