Gol Cavaniego z Brazylią

Edinson Cavani strzelił gola w półfinale Pucharu Konfederacji, ale piłkarska reprezentacja Urugwaju przegrała z gospodarzem turnieju Brazylią 1:2. Bramki dla Canarinhos zdobyli Fred i Paulinho.

Urugwaj mógł prowadzić od 14. minuty, ale strzał Diego Forlana z rzutu karnego obronił Julio Cesar. Do przerwy było 1:0 dla Brazylii po trafieniu Freda. Na początku drugiej połowy wyrównał Edinson Cavani, który wykorzystał zamieszanie pod bramką gospodarzy i fatalny błąd Thiago Silvy. W pierwszj części gry napastnik Napoli zobaczył żółtą kartkę za faul na Neymarze.

Zwycięska bramka dla Canarinhos padła na cztery minuty przed końcem gry. Jej autorem był Paulinho, który zaskoczył Muslerę strzałem głową. W drugim półfinale Hiszpania zagra z Włochami.