Azzuri pokonują Fiorentinę 0:3

SSC Napoli pokonało AC Fiorentinie w meczu 24. kolejki Serie A. Autorami pięknych bramek są Edison Cavani 3\', 50\' oraz Ezeqiel Lavezzi 90+1\'. Najbliższy mecz Azzuri rozegrają z Chelsea w Lidze Mistrzów.

W bramce zwycięzców zabrakło Morgana de Sanstisa. Włoch zachorował na przeziębienie i nie mógł wystąpić pierwszy raz od przyjścia do Azzurich.

Pierwszy gol padł już w 3. minucie. Hamsik podał do Edisona Cavaniego, a on świetnie zakończył akcję pokonaniejm Artura Boruca. Do przerwy Napoli miało jeszcze kilka szans na zdobycie bramki, ale zabrakło szczęścia i precyzji.

Po gwizdku sędziego na rozpoczęcie drugiej połowy nie minęło 5 minut, a piłka znów została ulokowana w siatce rywali. Był to znów Edison Cavani. Ostani gol padł w doliczonym czasie gry. Ezeqiuel Lavezzi pięknym strzałem pokonał Boruca i "zamknął" spotkanie wynikiem 3:0.

Kolejne trzy oczka trafiły na konto Napoli w tabeli Serie A. Teraz czeka ich mecz z Chelsea w 1/8 finału Ligi Mistrzów.