Napoli 1:3 Porto: Słabe zakończenie Emirates Cup

SSC Napoli na zakońćzenie Emirates Cup przegrało z FC Porto aż 3:1. Jedynego gola dla Azzurrich strzelił Goran Pandev z rzutu karnego. Piłkę w siatce ulokował również Federico Fernandez. Niestety trafił on do własnej bramki.

Pierwsza bramka padła dopiero w 43. minucie. Fernando odepchnął Gorana Pandeva w polu karnym, a ten pokazał na jedenasty metr. Macedoński napastnik pewnie pokonał Heltona i dał prowadzenie Azzurrim.

Goran Pandev wykorzystuje karnego

Niestety już w 51. minucie Smoki wyrównały. Quintero podał do Ghilasa, który ulokował piłkę obok broniącego Rafaela. Kolejne 17 minut później Azzurri stracili kolejną bramkę. Po wymianie podań między zawodnikami Porto, piłka wpadła pod nogi Vareli. Ten dośrodkował w pole karne, prosto do Federico Fernandeza, a ten pechową interwencją zaliczył samobójcze trafienie.

W 77. minucie na boisku pojawił się Lica, a już w kolejnej minucie padła bramka strzelona przez tego zawodnika. Był to kolejny błąd zawodnika Napoli. Andrea Dossena źle kopnął piłkę, która wpadła pod nogi zawodnika Porto. Ten strzałem z 16. metra pokonał Rafaela i tym samym ustalił ostateczny wynik spotkania.